Неділя

19.05.2019

23:58

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В Острозькій академії відкрилася виставка ікон «Мандруючі святі»
У підземній мистецькій галереї Острозької академії 13 березня відбулося відкриття виставки ікон «Мандруючі святі», створених українськими та польськими художниками на II Міжнародному пленері іконопису на Волині.   

Нагадаємо, що іконописний пленер, який вдруге зібрав митців на Волині в мальовничому селі Замлинні (Любомльський район), відбувся 1-14 серпня 2012 р. за участю польських та українських митців під художнім і науковим керівництвом професора Романа Василика, завідувача кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Як і вперше, в 2011 році, художники 2 тижні спільно творили, поглиблювали свої знання з іконопису, спілкувалися. У результаті їхньої роботи з’явилися цікаві ікони, які після пленеру у форматі виставки мандрують містами України та Польщі. Попередні вернісажі відбулися в Луцьку, Львові, Володимирі-Волинському, Дубні, а зараз ними можуть милуватися в Острозі.

На виставці представлено роботи Віктора Бурчака, Романа Василика, Пшемислава Хоєнти, Зенона Хоркавого, Катажини Якубовскої та інших.

Голова Рівненської обласної організації Національної спілки художників Тетяна Лукашевич зазначила, що їй імпонує основна ідея таких пленерів, адже тут збираються художники з різних країн і різних конфесій.

«Цікаво, що іконописці, чиї роботи ви маєте нагоду побачити сьогодні, шукають щось нове у межах канонів, – зазначила пані Тетяна. – Світ рухається вперед, і тому потрібно модернізувати іконописне мистецтво. Такі ікони стають ближчими до нас, бо ми краще їх сприймаємо».

Окрім студентів і професорсько-викладацького складу університету, на виставку завітали виконуючий обов’язки Генерального Консула Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцькі, художники Володимир Марчук, Василь Красьоха.

Ректор Острозької академії Ігор Пасічник подякував усім організаторам виставки та вручив подяку Кшиштофу Савіцкі за значний внесок у розвиток українсько-польської співпраці в галузі науки, освіти, культури та мистецтва.

Юлія ЯРУЧИК
№12 від 23 березня 2013 р. Категория: Острозька академія | Просмотров: 226 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]