П'ятниця

19.04.2019

10:11

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В супроводі джазу згадували минуле й пишалися успіхами

У неділю, 2 серпня, в позашкільному закладі «Острозький дитячий санаторно-оздоровчий комплекс (ПЗ ОДСОК) «Корчагінець» відбулися урочистості з нагоди відзначення 30-річчя початку його роботи. Ювілярів вітали представники влади нашої області, району, міста, керівники підприємств, установ та організацій, інші гості. Як завжди, для них підготували чудову концертну програму, під час якої згадували минуле, говорили про досягнення, мріяли про щасливе майбутнє. 

Впродовж останніх 5 – 7 років майже кожна літня зміна в «Корчагінці» тематична. Тож більшість заходів у таборі відпочинку і оздоровлення присвячувалися обраному напрямку. Не став винятком й поточний заїзд. Його темою є: «Усе буде джаз». Як зазначи­ли ведучі святкового заходу, вожаті, одягнені в костюми джазменів середи­ни минулого століття, саме Джаз є харак­терним для ювіляра, який плідно працює у мальовничому урочищі Бір вже 30 років. За їх словами, джаз – це жива музика, імпровізація, майстерність, і він залишається виключно елітним напрямком одного з найулюбленіших мистецтв нашої цивілізації. Тож не дивно, що відповідно до теми відпочинкової зміни в таборі, зі сцени літньої естради звучала джазова музика, хоча були представлені й інші сучасні напрямки музичного мистецтва. Вожаті, діти та педагоги виконували різноманітні пісні, звучали й авторські про «Корчагінець», виконувались танцювальні номери, демонструвалися фрагменти з фільмів і навіть був показ моделей одягу, який носили вожаті впродовж 30 років роботи табору. В кінці заходу на сцену вивезли великий іменинний торт із трьома свічками, які під оплески присутніх запалили вожаті. Смакотою після закінчення заходу частували дітей та гостей.

Значну частину свята зайняли виступи господарів закладу, а також вітання гостей. Спершу ведучі коротко розповіли про досягнення «Корчагінця». За їхніми словами, творчий доробок закладу популяризувався у пресі й був визнаний на всеукраїнському, обласному та місцевому рівнях. Про це свідчать нагороди, які отримував табір відпочинку впродовж 30 років. Зокрема, ПЗ ОДСОК ставав переможцем в конкурсі педагогічних команд Всеукраїнської благодійної організації «Асоціації за нове покоління «Лелека» в 2003, 2005, 2008, 2011, 2013 роках; двічі у 2005 і 2008 роках корчагінські вожаті Богдан Дацюк та Анатолій Тимошков були визнані кращими вожатими дитячих оздоровчих таборів України; тричі – у 2008, 2011 та 2012 роках заклад перемагав у номінації «Кращий методичний посібник дитячих оздоровчих таборів» на всеукраїнському рівні; у 2010, 2012 та 2014 Федерація профспілок України визнала «Корчагінець» найкращим методичним табором країни; винуватець свята є абсолютним чемпіоном в номінації «Кращий заклад відпочинку та оздоровлення»; у 2010 році ПЗ ОДСОК отримав подяку від Президента України; керівник гуртка Михайло Пікторов, психолог Галина Панасюк та поет-пісняр «Корчагінця» Валентина Льогінька ставали кращими у своїй галузі на всеукраїнському рівні; виховні програми, розроблені у закладі – «Навколо світу за 15 хвилин», «Здорова дитина», «Я – українець, я – європеєць» – відзначені дипломами «Асоціації за нове покоління «Лелека» та популяризувались у пресі. А ще – «Корчагінець» має досвід у реалізації міжнародних освітніх програм, в закладі відпочивали діти з Болгарії, Польщі, США, Канади, Білорусії та інших країн, а цього літа в ДСОК працювала група волонтерів східноєвропейської місії США.

У своєму виступі директор ПЗ ОДСОК «Корчагінець», Заслужений працівник освіти України Іван Дячук (він тими днями святкував ще й свій особистий ювілей – 35 років із 45 трудового стажу на посаді директора закладу) наголосив на тому, що впродовж 30 років роботи в урочищі Бір відпочивало в більше ніж 140 змінах майже 50 тисяч дітей, з них більше 36 тисяч, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. За його словами в «Корчагінця» цікава й самобутня історія, в ньому було зроблено багато такого, що було вперше на теренах області і навіть України. Зокрема, вперше спільно з управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Рівненської ОДА, обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в таборі проводили зміни для обдарованих дітей, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Цей досвід був схвалений колегією Міністерства сім’ї, молоді та спорту України. Розроблена в «Корчагінці» програма «Здорова дитина» вперше була схвалена Міністерством охорони здоров’я для оздоровлення дітей, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Саме ювіляр вперше в Україні приймав, за кошти спортивного комітету Ради Європи дітей, що постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС із України та сусідніх держав. За підсумками проведеної роботи представник спортивного комітету Ради Європи наголосила в своєму листі, що результати роботи «Корчагінця» дорівнюють тому, що було зроблено в Росії, Вірменії та Кіпрі разом взятими. Це, безумовно, висока оцінка для працівників ПЗ ДСОК, і нею колектив закладу гордиться. Вперше програма «Я – українець, я – європеєць» була підтримана колегами і визнана однією з кращих для дитячих оздоровчих закладів. У «Корчагінці» першими перейшли до того, що кожна зміна в закладі тематична, і це дає можливість дітям приїжджати не тільки у табір, де працюють старі програми, а кожен день є новим з цікавими заходами. Вперше в Україні також почали грати в «живі» шахи, а також вивчено і запроваджено майже 10 видів староіндійської гри, серед яких шахи Тамерлана, гра трьох суперників на одній дошці й навіть чотирьох, колові та ін. Цей досвід також високо оцінений колегами. В кінці свого виступу Іван Леонтійович зазначив, що він гордиться тими людьми з якими працює багато років – це Поліна Попович, Олена Іщук, Михайло Пікторов, Валентина Льогінька, Наталія Ярмолович. Всім їм та багатьом іншим, в тому числі працівникам господарської та медичних служб, перший і незмінний керівник «Корчагінця» висловив щиру подяку. Також звучали слова подяки на адресу влади, профспілкових організацій та ін.

Виступали на святі керівник апарату Рівненської облдержадміністрації, депутат Острозької міської ради Олександр Корнійчук (фото на 1 стор.), начальник управління у справах молоді та спорту Віталій Ліпський, голова Острозької райради Валентина Стрілецька, її заступник, яка працювала головним бухгалтером табору в перші роки його роботи, Надія Дем’янчук, заступник голови райдержадміністрації Богдан Турович, Острозький міжрайонний прокурор Любов Ковальчук, начальник Острозького МВ УМВС України в Рівненській області, член виконкому Острозької міськради Валерій Самчук, директор Острозького психоневрологічного інтернату Олександр Дмитрук, колишній, у 70 – 80-х роках, голова райкому профспілки працівників сільського господарства Борис Савчук, депутат Острозької міської ради Василь Миронюк, ­поет-пісняр, автор понад 10 пісень про «Корчагінець» Валентина Льогінька та ін. Вони передавали вітання від керівників влади області, району, Острога, вручали подарунки (спортінвентар, картини і навіть диск із власними піснями), грамоти (від управління у справах молоді та спорту – колективу закладу та директору Іванові Дячуку, йому ж – від Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти), була прочитана телеграма від колективу «Молодої гвардії» з нагоди свята.

Свято видалося на славу. Діти й вожаті показали високу майстерність та творчий підхід. Безумовно, за цим стоїть титанічна робота всього колективу. Спостерігаючи за оригінальним дійством, забувалося про те, що на сході триває війна, що центральна влада максимально урізала фінансування багатьох соціальних проектів, у тому числі й оздоровлення дітей. Але будемо сподіватися, що ці негаразди не вплинуть на «Корчагінець» і незабаром ми будемо ще в кращому настрої й умовах святкувати черговий ювілей…

Іван МОЧЕРНЯК

№ 32 від 8 серпня 2015 р. Категория: Події | Просмотров: 360 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]