Середа

24.04.2019

14:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Валерій Самчук: "Найкращий захист - профілактика"
Наказом УМВС України в Рівненській області від 03. 01. 2012 року підполковника міліції Валерія Петровича Самчука призначено на посаду начальника Острозького МВ УМВС в Рівненській області. Це означає, що він позбувся приставки т. в. о. Тому "Замкова гора" вирішила поспілкуватися з очільником острозьких міліціонерів про криміногенну обстановку на Острожчині, кадри та інше.

- Валерію Петровичу, розкажіть про себе - досвід в УМВС, останнє місце роботи, посада.

-Свою роботу у міліції розпочав з простого дільничного інспектора. На цій посаді пропрацював майже 8 років у Рівненському міськвідділі. Був на різних адміністративних дільницях Рівного, багато чого побачив та навчився. Саме там я здобув неоціненний досвід спілкування з людьми та розв'язування найскладніших людських проблем. А от з 2000 року я вже працював в Управлінні МВС. Спочатку на посаді помічника оперативного чергового, і лише згодом - заступником начальника оперативного відділу - начальником чергової частини штабу УМВС України в Рівненській області. Закінчив Національну академію внутрішніх справ. Одружений, виховую сина і доньку.

- Охарактеризуйте криміногенну обстановку на Острожчині: які види злочинів переважають, чи є якісь тенденції злочинності у літній період відпусток?


- Оперативна обстановка на Острожчині стабільна. Як таких особливо тяжких злочинів в нас немає, що вказує на високий рівень профілактичної роботи. Загалом, за минулий рік було вчинено 234 злочини. Це, в переважній більшості, крадіжки, легкі тілесні ушкодження та сімейне насильство. У літній період часу, зазвичай, збільшується підліткова злочинність. Це зумовлено літніми канікулами та бездоглядністю дітей.

Нещодавно розпочався новий рік, а тому нині я маю унікальну нагоду підбити певні підсумки за минулий рік. Із 234-х злочинів, 57 не розкрито. Приємно зазначити, що завдяки профілактичним заходам не було допущено росту кількості грабежів та розбоїв. До речі, непогані результати показали співробітники міськвідділу під час рейдів щодо виявлення зброї та вибухівки. Загалом, нами було виявлено 11 фактів незаконного зберігання зброї.

- З чим громадяни найчастіше звертаються у міліцію (характер заяв)?

- Люди звертаються з різноманітних питань, проблем, адже знають, що тут їх завжди вислухають та допоможуть. Однак, найчастіше - це крадіжки, легкі тілесні ушкодження, бійки та насильство у сім'ї.

- Розкажіть про особовий склад острозької міліції: чи вистачає працівників і чи вплинула на кадри пенсійна реформа.

- Загалом особовий склад Острозького міськвідділу досить молодий - до пенсії їм ще працювати та працювати. А тому питання пенсійної реформи нікого з них не торкнулось. А загалом колектив дуже хороший, панують теплі, дружні відносини, що в будь-якій роботі дуже важливо. Є декілька вакантних місць в секторі ДІМ, однак згодом, я думаю, ми цю проблему вирішимо.

- Матеріально-технічна база: чи отримували новий транспорт нещодавно, як інші райвідділи?

- У 2011 році під час свого першого виїзного прийому громадян в Острозі начальник Управління МВС України в Рівненській області Василь Лазутко пообіцяв нам новий автомобіль для конвоювання затриманих та арештованих осіб. Свого слова він дотримав, і вже в листопаді ми отримали новий автомобіль. Крім того, закуплено певну кількість комп'ютерної техніки, аби забезпечити кожного працівника персональним комп'ютером та іншою необхідною оргтехнікою.

- Чи здійснюєте перевірки Інтернет-клубів міста, під якими ховається ігровий бізнес? Яка реакція на звернення до вас сесії міської ради з приводу рейду по ігрових залах?

- У червні минулого року нашими співробітниками під час рейду було вилучено 16 ігрових автоматів. Нині адміністративна справа вже розглянута судом. На керівників цього закладу було накладено адміністративний штраф у розмірі 680 гривень.

- Чи допомагає у підтриманні правопорядку і зменшенні злочинності агентство "Захист"? Як із ним співпрацюєте?

- Ми постійно та тісно співпрацюємо з агентством "Захист". Вони вносять неоціненну допомогу у роботі. Усі наші співробітники, які здійснюють патрулювання у вечірній та нічний час, координують свої дії з працівниками "Захисту".

- Що порадите пересічним острожанам, аби не втрапити на гачок шахраїв, не стати жертвою злочину?

- Насамперед, бути обережнішим та обачнішими. Необхідно берегти своє майно, оскільки нещодавно відбулася низка крадіжок з кіосків та житлових будинків мешканців району. В першу чергу, мова іде про технічне укріплення, встановлення сигналізації з виведенням її на централізований пункт спостереження УДСО при УМВС України в Рівненській області. До речі, на останній сесії районної ради ми це питання обговорювали з усіма головами сільських рад. З доцільністю встановлення подібної системи захисту майна у приміщеннях рад погодилися усі присутні.

Спілкувалась Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 1481 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]