П'ятниця

19.04.2019

09:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Валерій САМЧУК: «Влада йде нам назустріч, всемірно допомагає…»

Напередодні професійного свята найчисленнішого загону правоохоронців, я звернувся до начальника Острозького міськвідділу УМВС України в Рівненській області, підполковника міліції Валерія Самчука з проханням розповісти про роботу очолюваного ним підрозділу. 

– Скажу відверто, що кінець 2013 року і весь цей, був найважчим за весь час моєї роботи в правоохоронних органах. Думаю, що подібна думка склалася й в моїх колег. Трагічні події в Україні, які почалися минулого року на київському Майдані, швидко докотилися і до нашого краю. Нагадаю, що влада міста на чолі з міським головою Олександром Шикером, депутатський корпус підтримали протестувальників і проблем жодних не було. Але, слава Богу, до захоплення приміщень, пошкодження майна у нас не дійшло. Конфліктів між протестувальниками і міліцією не було.

Щодо нашого міськвідділу, то скажу, що переважна більшість працівників підтримала Майдан. Ми знайшли спільну мову з учасниками Євромайдану в нашому місті, вони бачили, що ми працюємо для людей, і тому конфліктів не виникало. Пізніше ми спільно із загонами самооборони створили групи для патрулювання міста. Вони забезпечували охорону громадського порядку в місті. Тому тоді жодних надзвичайних подій не було зафіксовано.

– Наша газета вже розповідала про повернення працівників вашого міськрайвідділу із зони АТО. А чи є тепер острозькі правоохоронці на сході Ук­раїни?

– Вже 11 співробітників нашого міськвідділу побували в зоні АТО. Тепер там знаходяться 2 наших колеги, які несуть службу по охороні громадського порядку. Найближчим часом туди мають поїхати ще два наших працівники. Всі вони направились туди добровільно, з боку керівництва не було жодного примусу. Хочу зазначити, що люди усвідомлюють небезпеку сепаратизму, тероризму на сході України для територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Тепер у нас вже кілька заяв наших працівників, які готові змінити своїх колег у небезпечній зоні. Це свідчить про високий патріотизм працівників міліції та їх відповідальність за долю держави.

– Валерію Петровичу, під час минулорічного святкування Дня міліції було повідомлення, що прийнято рішення про передачу приміщення Острозького райвійськкомату для вашого міськвідділу. Цілком очевидно, що тепер ситуація змінилася…

– Дуже гострою проблемою для нашого міськвідділу є приміщення. Минулого року було прийнято рішення про надання нам в оренду приміщення Острозького райвійськкомату. В нас був договір оренди і ми незабаром приступили до ремонтних робіт чергової частини, кабінетів, проводили зв’язок туди. Але в односторонньому порядку Міністерство оборони договір розірвало в зв’язку з відомими подіями в нашій державі.

Сесією обласної ради нам, поки що, передано в оренду на 3 роки, приміщення колишнього комунального закладу «Острозька протитуберкульозна лікарня». Але туди потрібно багато вкласти коштів, щоб відремонтувати приміщення. Так що поки ми знаходимось в цьому аварійному приміщенні, де через просідання, воно визнано 4 ступеня аварійності. В ньому не можуть бути люди. Але нам доводиться працювати.

Ми розуміємо, що тепер у державі скрутна ситуація з ресурсами, куди вони йдуть. Що по можливості можна було зробити, ми зробили. Перекрили дах, при цьому зробили відтік води з нього, поміняли пошкоджені частини його конструкції, шифер. Але це проблему не усунуло, бо приміщення просідає, і з’явилися тріщини в стінах. Під час проведення ремонту нам допомагали керівники міста та району – міський голова Олександр Шикер та голова Острозької райдержадміністрації Юрій Олексійчук. Якщо говорити в цілому, то не тільки під час згаданих робіт, але й в багатьох інших питаннях влада міста і району йде нам назустріч, всемірно допомагає, відгукується на наші прохання. За це ми висловлюємо щиру вдячність.

– Хотілось би дізнатися про те, вчинення яких злочинів тепер переважає на території Острожчини?

– Тепер дуже болючою проблемою для нас є шахрайство. Не зважаючи на те, що ми регулярно публікуємо профілактичні статті у місцевих газетах, правоохоронці регулярно виступають на радіо, телебаченні, їх кількість збільшується. Ось останні факти. Трапилась подія в селі Вишеньки (детальніше про неї читайте на 11 стор.).

Звичайно, залишаються поширеними також крадіжки особистого та колективного майна. Вони частішають перед святами, особливо новорічними, коли злочинці не гребують викрадати консервацію, овочеві продукти, крупи та інше. Це пов’язано з тим, що з місць позбавлення волі звільнилися певна категорія громадян, які не стали на шлях виправлення, не можуть працевлаштуватися. Намагаємось розкривати всі злочини, і в нас непоганий показник по цьому.

– День української міліції відзначаємо в кінці року. Тож вже можна підбити підсумки роботи за рік. Що Ви можете сказати про показники своєї роботи?­

– Мені приємно констатувати, що серед відділів міліції в області ми знаходимось в п’ятірці найкращих. Задніх ми не пасемо по жодному з напрямків роботи. Так, протягом 11 місяців цього року до чергової частини Острозького МВ УМВС надійшло 2979 заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення i пригоди. За результатами перевірки слідчими слідчого підрозділу міського відділу було розпочато досудове розслідування у 539 провадженнях.

Крім того, за звітний період було зареєстровано 84 тяжких та 57 особливо тяжких кримінальних правопорушень. Протягом 11 місяців у районі було одне вбивство, щоправда сам зловмисник невдовзі повісився, тож провадження закрили. Крім того, було зареєстроване одне тяжке тілесне ушкодження, яке спричинило смерть.

– В кожному відділі у колективі завжди є кращі працівники, на яких рівняються інші, особливо молодь. Що Ви можете сказати з цього приводу?

– Так дійсно, у Острозькому міськвідділі міліції є кваліфіковані кадри, які передають свій досвід молоді, для прикладу – це заступник начальника Андрій Венгерчук, помічник начальника з кадрового забезпечення Тетяна Гульчук, начальник СКР Сергій Яровий, заступник начальника СВ Богдан Шаповалов та старший слідчий Сергій Шпилько. Однак, поряд із досвідченими працівниками, хочеться відмітити і нашу молодь – це слідчі Ігор Герчук, Олександр Сніщук, Роман Хильчук та оперуповноважені Юрій Грищук і Олег Ситарчук. Адже їх заповзятість надихає увесь колектив. Однак, у наших лавах є правоохоронці, які заслуговують на окрему подяку – це люди, які приймали участь у антитерористичній операції. Хочу зазначити, що всі працівники нашого міськвідділу працюють з повною віддачею, усвідомленням важливості своєї роботи на благо України, мешканців Острожчини, для захисту їх від злочинних посягань, забезпечення законності та правопорядку.

Користуючись нагодою, хочу щиро привітати усіх працівників Острозького міськвідділу УМВС України та ветеранів органів внутрішніх справ із професійним святом. Бажаю всім мирного неба, здоров’я, щастя, злагоди в сім’ях, достатку, менше злочинів і правопорушень, Божого благословення.

Розмову записав Іван ГЛУШМАН

№52 від 20 грудня 2014 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 448 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]