П'ятниця

24.05.2019

16:14

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Важливо вдало підібрати ім’я новонародженому

Все живе в нашому світу має свою назву та ім’я. Воно у людини з усіх найскладніше – зазвичай побудоване із прізвища, власне імені, а в багатьох країнах світу, як у нас, до імені додають ще й по батькові. Фахівці, які вивчали вплив імені на людину, стверджують, що ім’я, дане дитині при народженні, залишає свій неповторний відбиток на її долі. Воно впливатиме на прояв емоцій, характер, здоров’я і навіть сексуальні здібності. Тож дуже важливо правильно вибрати ім’я для дитини.  

Зараз модно називати новонароджених старими іменами або іменами, які в повсякденному житті в людей не на слуху – взяті з фільмів, книг, бувають навіть придумані, присвячені певним подіям. Але при виборі імені слід пам’ятати, що малюк не завжди буде маленьким, і коли-небудь він піде в дитячий садок, потім у школу, потім – життям. Як правило, діти старшого віку, а потім і дорослі люди, жорстокі до того, чого не розуміють або не хочуть приймати. І не завжди правильно і адекватно сприймають незвичайні імена. Непоодинокі випадки, коли людина страждає через своє ім’я. Хоча сьогодні, законодавство дозволяє змінювати ім’я, якщо людина вважає, що воно їй заважає у житті.

Сьогодні я б хотіла зупинитись на іншому. Нагадаю, що згідно чинного законодавства кожна людина, мовою закону – фізична особа, набуває прав та обов’язків і здійснює їх обов’язково під своїм ім’ям. Воно складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої належить людина. При здійсненні окремих цивільних прав фізична особа, відповідно до закону, може використовувати псевдонім (вигадане ім’я) або діяти без зазначення імені.

Нагадаю, що державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.

Власне ім’я дитини визначається за згодою батьків. У разі реєстрації дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, і відсутнє добровільне визнання батьківства, ім’я визначається матір’ю дитини. У разі, коли державну реєстрацію народження дитини здійснює інша особа (наприклад, коли не встановлені батьки, вони померли чи ін.), ім’я дитині присвоюється за її вказівкою.

При державній реєстрації народження дитині може бути присвоєно не більше двох власних імен (наприклад Анна-Марія), якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько, про що в графі «Для відміток» актового запису про народження робиться відповідна відмітка, яка засвідчується підписами одного або обох батьків.

У разі відсутності при державній реєстрації народження згоди батьків щодо присвоєння власного імені, спір вирішується органами опіки й піклування або судом.

На завершення хочу назвати найпоширеніші імена, якими називали мешканці нашого краю своїх дітей у січні цього року – Анна, Анастасія, Софія, Вероніка, Мирослава, Уляна, Марія, Давид, Дмитро. Зустрічалися також рідковживані імена – Марк, Крістіна, Ерік, Емір.

Тетяна СТАСЮК, начальник відділу ДРАЦС РС Острозького районного управління юстиції у Рівненській області

№8 від 15 лютого 2014 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 350 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]