П'ятниця

26.04.2019

17:09

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вчили майстри «петриківки»
Виставка робіт майстрів петриківського розпису відкрилась 28 лютого у мистецькій галереї Національного університету "Острозька академія". Після урочистого відкриття бажаючі під час майстер-класу отримали змогу самі навчитись створювати петриківські орнаменти.

Співорганізатор виставки, віце-президент асоціації «Україна – Франція» Павло Ротар зазначив, що ця експозиція – цілком європейського рівня. Наша культура і мистецтво – поки що чи не єдине, що ми можемо впевнено презентувати в світі, вважає він. Подібна виставка "петриківки", організована нещодавно у Парижі, дуже сподобалась французам. Гості галереї були вражені майстерністю художників, різноманіттям барв та сюжетів і з задоволенням ділились враженнями.

– Я не очікував побачити таку цікаву, самобутню виставку, – зізнався Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Марек Мартінек. – Вона є дуже цікавою, просто вражаючою.

Після урочистого відкриття виставки відбувся майстер-клас петриківського розпису. Студенти та викладачі мали змогу спробувати самі намалювати чарівні орнаменти. Майстрині з задоволенням ділились азами розпису, давали поради щодо композицій, кольорів, технік. Досвідом та секретами малярства ділились Ірина Кібець та Тетяна Скляр.

– Ідеї для робіт приходять самі собою. Буває, навіть коли поганий настрій, можна написати чудову картину, – розповідає пані Ірина. – Кожна робота особлива, на кожну затрачається різна кількість часу. Хоча, все залежить від настрою. Інколи можна написати хорошу роботу навіть за півгодини. У мене є багато робіт, присвячених рідним, друзям та близьким. Була навіть одна, присвячена мамі з портретом та орнаментом на великій тарілі. Хотілося, щоб вона нагадувала неньці про доньку-художницю.

Такі майстер-класи дають змогу відкрити в собі приспані таланти. По закінченні заходу кожен учасник відніс з собою додому частинку мистецтва – власний малюнок, зразок розпису, незвичайний, особливий, не схожий на інші. А майстри обіцяли завітати до нашого краю ще.

Людмила ПАНАСЮК
Просмотров: 363 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]