Вівторок

23.04.2019

05:00

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вчились громадській журналістиці в Острозі
В Острозі 13 квітня пройшов тренінг «Технологія створення міжрегіональних новин із використанням громадської та традиційної журналістики». Це вже другий публічний захід в рамках проекту  «Розвиток громадської журналістики у малих сусідніх громадах», що організований НГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» за підтримки "Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).  

Географія учасників цього разу ще більше розширилась. Були представлені такі міста і селища як Здолбунів, Рівне, Острог, Кременець, Мізоч, Костопіль, Вінниця. Насичена програма за один день вмістила в себе і теоретичні аспекти створення новин, у тому числі міжрегіональних, і практичні приклади, які озвучили представники Здолбунів СITY. Самі учасники теж приїхали не з пустим багажем. За місяць, що минув із попереднього здолбунівського тренінгу, ними було напрацьовано і опубліковано 11 статей, заведені власні блоги і створено 1 сайт.

Учасники тренінгу були запрошені до спілкування з Віталієм Ундіром, першим заступником міського голови, та в. о. редактора газети «Замкова гора» Іваном Глушманом. Розгорілась гаряча дискусія про роль комунальних ЗМІ і якість матеріалів. Звучали гострі, каверзні питання. Наведемо деякі із них:

– На підтримку вашої газети міська рада виділила цього року 100 тис. грн. Наших грошей. Ви надрукували газету, занесли її в кіоски – і ми заплатимо за неї ще раз, купуючи або передплачуючи.  Скажіть, будь ласка,  що це за дивна така економіка для мешканців?

–  Як ця газета може бути газетою? Це збірка нормативних актів, бюлетень + декілька статей.

– Яка якість матеріалів в такій газеті, якій виділяють дотацію з міського бюджету? Що не напишеш – то буде добре, бо зарплата не залежить від продажів і відгуків читачів.

Слід віддати належне представнику редакції й Віталію Ундіру, який, власне, і організував цю зустріч, вони стійко відповідали на запитання учасників тренінгу, аргументуючи свою позицію. Дискусія розгорілась така, що обидва пропустили заплановані зустрічі, все відповідаючи на нескінченні запитання. Для обох сторін це був цікавий та хороший досвід, кожен виніс щось корисне із цього обговорення. Учасники дякували міській владі Острога та газеті «Замкова гора», що дали змогу відверто поговорити на цю тему. До речі, Віталій Ундір теж випускник програми «Громадські зв’язки», фінансованої урядом США, тому відчувається, що і ставлення до таких дискусій у нього інше, ніж у більшості наших чиновників.

Гості змогли доторкнутись до історії слова, побачити раритетні книги Острозької академії, побували в обідню пору в залах музеїв, бібліотек та підземелля академії. Учасники семінару обіцяли не забувати Острог. Зокрема, школярка Євгенія обіцяла вступати в нашу академію.

Людмила ПАНАСЮК
№16 від 20 квітня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 258 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]