П'ятниця

26.04.2019

16:56

Верхівський бар’єр не здолали
Минулої неділі, 5 серпня, відбулися матчі 1/4 фіналу розіграшу кубку Острозького району з футболу. ФК «Острог» грав у Верхові, і на жаль, вслід за вельбівненськими та хорівськими футболістами, разом із мощаницькою командою, які беззаперечно, вважалися фаворитами розіграшу, втратив шанс поборотися у фіналі за престижний трофей.

Матч гостріше розпочали острожани. Вони намагались заволодіти ініціативою. Вже на третій хвилині, завдяки активності нашого нападника, невпевнено зіграв воротар верхівчан. Вибиваючи м’яч подалі від своїх воріт, він влучив у острожанина. Скористатись таким «подарунком», на жаль, він не зумів. І далі гра проходила більше на половині господарів. Ті також шукали щастя біля воріт суперника, зокрема вони організували гостру атаку на 7 хвилині поєдинку.

Є вислів, що «вдома і стіни допомагають». Це у повній мірі можна сказати про гол, який був забитий у ворота острожан на 9 хвилині. «Оріон» атакував по центру. Потім  м’яч було переадресовано на лівий фланг атаки. Звідти верхівчанин наважився на удар десь за 5-10 метрів до лінії штрафного майданчику. Удар вийшов не надто сильним. Приблизно за 2 метри до воротаря острожан, який у падінні намагався його парирувати, м’яч «зрадницьки» вдарився у землю і «стрибнув» над лежачим голкіпером у сітку воріт.

Міська команда не знітилася і наполегливо атакувала. Було кілька реальних можливостей зрівняти рахунок, зокрема після удару головою м’яч з близької відстані пролетів вище воріт. Потім наш нападник переграв захисника, воротаря і не зумів влучити з гострого кута вже у порожні ворота з відстані приблизно 7 метрів. На 27 хвилині, після введення м’яча із-за меж поля, м’яч було переадресовано у штрафний майданчик верхівчан і Олег Петрук, вигравши верховий м’яч, головою переправив його над голкіпером у сітку воріт «Оріона». На 35 хвилині ФК «Острог» знову змусив виймати м’яч із воріт, але суддя матчу не зарахував його.

Щодо верхівчан, то вони також намагались діяти в атакуючому стилі. Запам’ятався гарний удар через себе їхнього нападника. На щастя острожан, м’яч пролетів поруч зі штангою. Але місцеві вболівальники, яких зібралося на стадіоні більше 100 осіб, у тому числі і ювіляр, який того дня відзначав своє 85-річчя, гаряче аплодували майстерності місцевого футболіста-аматора.

Другий тайм острожани також почали з атак. На 9 хвилині після потужного удару Андрія Кравчука м’яч влучив у штангу і вилетів за межі поля. На 15 хвилині була атака господарів. М’яч із лівого флангу був переадресований на лінію штрафного майданчика острожан і звідти гравець верхівської команди влучно пробив по воротах. Під завісу матчу, після штрафного, який пробивався неподалік карного майданчику острожан, м’яч знову опинився у воротах ФК «Острог». Як і в першому разі, так і в другому м’яч пролетів точно поряд зі штангою. Наш голкіпер не міг дотягнутися, аби відвести небезпеку. Незважаючи на відчайдушні атаки острожан до кінця матчу їм так і не вдалося змінити рахунок у грі. Тож матч закінчився з рахунком 1:3 і далі боротьбу за кубок продовжує в 1/2 фіналу «Оріон».

ФК «Плужне», який зумів «вибити» із розіграшу найтитулованішу команду Острожчини, повторити свій успіх вдома не зумів і зазнав поразки від «Міражу» з Курган із рахунком 0:4. З таким самим результатом вдома почапківський «Юніор» поступився ФК «Грем’яче». Оженинський «Цукровик», який виступає у другому дивізіоні чемпіонату, зумів рішуче перепинити шлях до кубку ще одному фавориту – мощаницькій «Звисі», обігравши її з рахунком 3:1. Завтра визначаться фіналісти у поєдинках між «Цукровиком» і «Оріоном» та ФК «Кургани» та і ФК «Грем’яче». Розумію, що прогноз у футболі дуже невдячна справа, але, припускаю, що явним фаворитом серед чотирьох команд тут є грем’яцькі футболісти. Хоча скидати з рахунку три інші команди також не варто, адже м’яч, як відомо, круглий, інколи гра «не клеїться» навіть у явно сильнішої команди, та й не завжди вдається на гру зібрати оптимальний склад. Ясно, що шанси на перемогу мають всі команди, кубок над головою восени підніме капітан сільської команди, яка ще ним до цього часу не володіла.