П'ятниця

26.04.2019

04:43

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вибори – 2012: зміни та особливості
Незабаром відбудеться важлива подія – вибори до Верховної Ради України. В зв’язку з цим «Замкова гора» попросила начальника відділу ведення Державного реєстру виборців Острозької міської ради Вікторію Борисівну Федецьку розповісти про зміни у виборчому законодавстві та особливості виборчого процесу.

– Що нового буде для виборця на цих виборах і які права у нього є?

– Перш за все набрав чинності новий закон про вибори. Знову у нас нова система виборів – змішана, точніше, пропорційно-мажоритарна і нова дата виборів – остання неділя жовтня. Вибирати будемо за двома виборчими бюлетенями. Один буде пропорційний, тобто партійний, а другий мажоритарний, тобто персональний. У першому бюлетені буде список політичних партій, а в другому – список кандидатів в народні депутати.

– Розкажіть докладніше про дії виборців перед виборами.

– Отже, днів за п’ятнадцять до дня голосування вам, шановні наші виборці, принесуть іменне запрошення на вибори. У цьому запрошенні вам повідомлять про включення вас до попереднього списку виборців вашої виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону та розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП), одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Якщо вам надійшло запрошення і ваші прізвище, ім’я, по-батькові вказані правильно, тоді ви будете мати змогу проголосувати. Якщо ж запрошення не надійшло, це привід прийти самому і з’ясувати причину. Вас радо чекають у виборчій дільничній комісії та у відділі ведення Державного реєстру виборців. Ми знаходимося у приміщенні Острозького комунального підприємства «Теплоенергія», перший поверх, це у районі «Еко-маркету». При собі потрібно мати паспорт.

На виборчій дільниці з 8 жовтня будуть знаходитись попередні списки виборців, з якими ви, шановні виборці, маєте право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Ви, як виборець, можете звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців (до нас) із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб. Таку заяву можна подати не пізніше, ніж за п’ять днів до голосування, а саме до 22 жовтня. Заяви, подані пізніше, не розглядатимуться.

– Вікторіє Борисівно, як виборець може перевірити свої персональні дані?

– До тих пір, поки виборчі дільниці не отримали списків виборців (до 8 жовтня), перевірити свої дані можна ЛИШЕ одним способом – прийти особисто до нашого відділу. Консультацію ми надаємо за телефоном 2-26-60.

Останнім часом мають місце випадки, коли до ваших осель приходять особи зі списками виборців, називаючись нашими співробітниками. Це не так. Будьте уважні, оскільки персональні дані, які ви їм надаєте, не потраплять до списків виборців, які насправді будуть використовуватись, а отже, й на виборах, на жаль, проголосувати ви не будете мати змоги. Ще раз наголошую – перевірити або змінити свої дані можна ЛИШЕ у відділі ведення Державного реєстру виборців, а з 8 жовтня – і на виборчих дільницях за вашою виборчою адресою.­

–А як бути тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися?

– Тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки «НСП», рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою, або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування.    
– Розкажіть, будь ласка, докладніше про можливість тимчасово змінити місце голосування не змінюючи виборчу адресу.

– Всі члени дільничних та окружної виборчих комісій не пізніше, ніж за ті ж п’ять днів, тобто до 23 жовтня, подають заяви в наш відділ про тимчасову зміну місця голосування для включення їх до списку виборців на тій дільниці, де вони будуть працювати в день голосування. Таке ж право є й у інших громадян, які в день голосування перебуватимуть далеко від свого місця проживання (відрядження, лікування, тощо). Для цього необхідно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем свого тимчасового перебування з відповідною заявою. Цим виборцям буде змінено на час виборів місце їх голосування, а саме – виборчу дільницю. У списках нової дільниці з’являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення, виданого відділом ведення реєстру виборців. Особливістю є те, що якщо приїжджий виборець змінив своє місце голосування, але все таки раптом вирішить голосувати вдома, то він не матиме змоги це зробити, поки не здасть видане йому посвідчення в той відділ, який його видав. Але знову ж таки все це можливо тільки до 23 жовтня, оскільки в цей день Реєстр виборців починає формування уточнених списків, за якими і буде проводитися голосування. Якраз в уточнений список виборців включаються громадяни, що змінили місце голосування за власними заявами.

– Чи є гарантія, що на старому місці вони теж не проголосують?

– Гарантія така є. Зараз списки виборців практично формуються в Центральній виборчій комісії. Хоча органи ведення Реєстру виготовляють списки, але це лише їх матеріалізація на паперових носіях з електронних файлів, які формуються засобами автоматизованої системи Реєстру. Саме на рівні розпорядника Реєстру в ЦВК здійснюється віднесення виборців до всіх 33 тисяч дільниць. Функціонуюча в Реєстрі підсистема виявлення «двійників» унеможливлює включення одного і того ж виборця до списків на різних дільницях.

– І насамкінець, щоб ви побажали виборцям?

– Щоб не залишитись осторонь від виборів, і щоб ваше ім’я було вписане у списки виборців, потрібно зовсім небагато – перевірити себе і своїх близьких у цих списках. А це можна зробити вже сьогодні, за адресою: м. Острог, вул. Лесі Українки, 1.

Спілкувалась Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 696 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]