Субота

20.04.2019

19:23

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Відбудова Свято-Миколаївського храму продовжиться

Наша газета вже кілька разів розповідала про відбудову Свято-Миколаївської церкви в Острозі. Майже щомісяця ми друкуємо імена тих добродіїв, які вносять найбільші пожертви на спорудження Дому Божого. І ось уже прийнято рішення про початок другої черги будівництва храму.   

Загальні церковні збори, які мали вирішити як бути далі, відбулися у неділю, 29 червня, після служби Божої, на подвір’ї Свято-Миколаївської церкви. Про них священик попередньо оголошував у храмі. Прийшло майже 50 вірян. Юрій Лукашик розповів, що кілька днів тому представники церковної громади їздили на Прикарпаття, де є майстри, які будують церкви з дерева. Детальніше розповісти про візит він попросив активіста Федора Товстого, під керівництвом якого здійснювалось будівництво першої черги майбутнього величного храму. Нагадаю, що там у комфортних умовах за будь якої погоди вже понад два роки регулярно моляться більше 100 християн.

Розпочинаючи свою розповідь Федір Михайлович показав матеріал, із якого мають споруджувати стіни храму (фото на 1 стор.). А потім вів мову про зібрану суму коштів, відвідини трьох будівельних фірм у Івано-Франківській області, результати попередніх перемовин щодо наступного будівництва. За його словами, після ознайомлення з проектом, будівельники погоджувались на різні суми. Найбільш прийнятною виявилась одна із фірм, яка найменше зажадала коштів за роботи і поставлену деревину. Аби звести стіни і накрити їх плівкою, потрібно більше 700 тисяч гривень. Цих коштів поки що немає у повному об’ємі. Не вистачає більше 200 тис. грн. Тож на суд присутніх було поставлене питання: чи починати будівництво вже, чи продовжувати збирати необхідні кошти.

Перед тим як голосувати, Федір Товстий зазначив, що тимчасовий дах на зиму потребуватиме ремонту. А це, звісно, хоч і не дуже великі, але все ж відчутні витрати. Крім того, до наступної весни курс долара, а відповідно ціна деревини і робіт, може зрости, і тоді знову будуть втрати. У репліках присутні говорили, що будівництво необхідно починати негайно, тим більше, що є час – майже 4 місяці, і необхідні кошти ще можна буде зібрати всією громадою. А головне, за роботу і матеріали сплачувати можна буде поетапно. За перший приїзд майстри планують привезти 40 кубів дерев’яного бруса із потрібних 180. За нього необхідно буде розрахуватись, а потім за виконані роботи. Як і слід було чекати, всі проголосували за початок робіт.

У другій частині зборів вирішували, яким чином збирати необхідні кошти, де розселити будівельників, як їх забезпечити необхідними побутовими предметами першої необхідності. Завершив збори благочинний церков Острозького району УПЦ КП о. Юрій подякою за пожертви, всіляку допомогу у будівництві, розуміння існуючих проблем.

– Від імені громади Свято-Миколаївської церкви, себе особисто, хочу щиро подякувати прихожанам нашого храму, що будується, всім острожанам, добродіям з інших міст і сіл України, закордону за внесені великі і малі суми коштів, – сказав після зборів для нашої газети настоятель храму о. Юрій. – Кожна гривня, пожертвувана на будівництво храму, буде використана за призначенням. За всіх жертводавців ми кожної служби Божої молимось, і згадуватимемо їх впродовж довголітньої діяльності храму на славу Господа нашого. Хай всім добродіям Бог дає міцне здоров’я, мирне небо, сімейне щастя, достаток і любов у родинах. Сподіваємося, що з Божою поміччю, великою і дружньою громадою міста ми зведемо величний храм і будемо спільно молитись, прославляючи Бога.

Іван ГЛУШМАН

№28 від 5 липня 2014 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 332 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]