Субота

20.04.2019

19:16

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Відбулася зустріч із Олександром Ірванцем

У понеділок, 3 листопада, в районній бібліотеці відбулося засідання літературного об’єднання ім. Івана Маєвського. Головним гостем зустрічі був відомий український поет, письменник, перекладач, засновник разом з В. Небораком та Ю. Андруховичем літературного угрупування «Бу-Ба-Бу» – Олександр Ірванець. 

Під час засідання він розповів присутнім деякі факти своєї біографії, ознайомив ближче із своєю творчістю, яка в нього справді багатогранна, починаючи від поезій і закінчуючи романами, есеями, п’єсами. До речі, одна з п’єс Ірванця покладена в основу українського історичного драматичного фільму «Поводир, або Квіти мають очі», який з дня на день вийде у прокат по Україні. Варто сказати, що в основі сюжету «Поводиря» – реальний факт 1934 року, коли всіх кобзарів та лірників (а на той час цей рух був розвиненим) етнографічна комісія Академії наук УРСР запросила на з’їзд до Харкова з нагоди Республіканської олімпіади міста і села. Насправді ж більше 200 музикантів завезли до лісу, де й розстріляли.

Також літератор зачитав вірші зі своєї нової збірки, 26-ї книги у його житті, – «Пісні війни». До речі, наступного дня у прес-центрі Острозької академії відбулася презентація цієї книжки, де кожен охочий міг придбати її з авторським підписом. «Пісні війни» – це вірші, написані під час Євромайдану, Революції гідності, туди ж увійшли фото цих подій. Зараз Олександр Васильович продовжує займатись перекладами, зокрема, перекладає з польської, планує видати ще не один роман. Власне, що ще сказати про Ірванця? Його треба читати.

Приємно, що діалог з поетом відбувався вільно та невимушено, кожний з присутніх міг поставити запитання, щось доповнити чи розповісти своє. Зокрема, зачитали свої вірші Наталія Пушкар, Євгенія Гембаровська, Олесь Ундір, Анатолій Білий.

Зустріч гостей та членів літоб’єднання з Олександром Ірванцем видалася цікавою та змістовною. Плануємо й надалі проводити такі творчі рандеву, і все, що для цього потрібно, – це присутність закоханих у літературу людей, зацікавленість та активність. А як показала зустріч із сучасним класиком української літератури – острожани байдужі до таких подій. Ось від цього і гірко…

Євгенія ПОЛІЩУК

№46 від 8 листопада 2014 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 239 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]