Неділя

21.04.2019

21:24

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Віддай пташині крихітку добра
Нині, коли на більшій частині України лютують морози і землю вкрив товстий шар снігу, Всеукраїнська дитяча спілка «Екологічна варта» закликає небайдужих громадян приєднатися до щорічної акції «Наша допомога птахам». Метою заходів є не лише залучати якомога більшу кількість людей до підгодівлі зимуючих в Україні птахів, а й через цікаву екологічну роботу, участь у дослідницькій та природоохоронній діяльності сприяти вихованню у наших однолітків почуття відповідальності за світ, у якому ми живемо.   

Ось і Острозька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 приєдналась до цієї акції, створивши шкільний проект «Віддай пташині крихітку добра». Цей проект є однією зі сходинок досягнення гармонії у взаєминах людини і природи.

Організаторами проекту є учні 8-Б класу, хоч до його реалізації долучились усі без винятку учні школи. За минулий місяць нами було проведено чимало цікавих практичних заходів задля переконання кожного учня у тому, що без його допомоги птахи не зможуть відчути свого пташиного щастя. Пташка щаслива відчуттям простору польоту, а для цього необхідна енергія, яку птах отримує з продуктів харчування. Тому й більшу частину свого часу проводять птахи у пошуках їжі. Взимку робити це дуже складно, тому птахи потребують нашої допомоги. Для нас це просто: змайструвати годівничку, а потім щоденно поповнювати у ній підкорм. Виставка-конкурс «Зручна їдальня для пернатих друзів» продемонструвала таланти та майстерність учнів школи. На конкурс було представлено 21 годівничку різної форми, розмірів, оригінального дизайну. Переможцями конкурсу стали: Степанюк Ю. (7-Б), Яремчук Ю. (3-Б), Угрин В. (7-Б), Ширяєва Є. (3-Б), Симонович В. та Маслова Ю. (6-Б).

Звичайно, хотілося прикрасити такими оригінальними годівничками наше шкільне подвір’я, але, на жаль, повішені нами напередодні канікул годівнички зникли (добре, якщо їх використали за призначенням вдома ті, хто їх зняв, а якщо ні?). Тому виготовлені годівнички тепер будуть «працювати» у дворі їх авторів.

Паралельно з виставкою годівниць діяла виставка малюнків «Не злякалась морозів пташина», на якій можна було побачити, як виглядають зимуючі у нас птахи. Найкращими були малюнки Сиротюк А. (4-А) та Плісецької Е. (3-Б).

Агітаційна група познайомила учнів школи із зимуючими птахами нашої місцевості та правилами їх підгодівлі. Тому кожен учень тепер знає, чим можна підгодовувати птахів. Найбільш активними у цій акції були учні 3-Б, 6-Б та 7-Б класів.

На третьому етапі проектної діяльності було представлено результати пошукової роботи і проведено практичний семінар «Твоя допомога птахам». Членами проектної групи було створено інформаційний стенд та буклети, які містили інформацію про правила створення годівничок для птахів та пташиний харчовий раціон. На уроці «Пташиний переспів» учні 8-х класів розповідали легенди та перекази про зимуючих у нашому місті птахів і переконались у тому, що від птахів можна навчитися мудрості, вірності, заощадливості, доброти і щедрості, яких так бракує нашому сучасному суспільству.

У проектній діяльності нам допомагали і вчителі: Дячук Тетяна Андріївна – вчитель біології, Погонець Ігор Петрович – вчитель трудового навчання, Максимчук Наталія Сергіївна – вчитель образотворчого мистецтва, Трифонюк Леся Яківна – лаборант і натхненник проекту.

Наша проектна група звертається і до вас: «Подаруйте птахам крихітку свого добра! Вони згодом віддячать вам за це. Повірте, вони вміють бути вдячними! А ви вмієте дарувати добро?»

Софія ПИРІГ, координатор проекту, учениця 8-Б класу Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1
№3 від 19 січня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 489 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]