Субота

20.04.2019

08:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Відомі поети зустрілися з учнями
З нагоди відзначення Всеукраїнського дня дитячої книги та Всесвітнього дня поезії в Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. №3 21 березня відбулася зустріч школярів із рівненським поетом, етнографом, радіожурналістом, членом Національної спілки письменників України, автором 9 книг Миколою Березою, острозьким поетом Олесем Ундіром та головою громадської організації «Берегиня» Тетяною Матюніною. Говорили про поезію, читали вірші, дарували книги і квіти, ділилися планами на майбутнє.  

Розпочинаючи захід, бібліотекар школи Людмила Шевчук представила гостей, розповіла про їх життєвий і творчий шлях. Першому надала слово гостеві із обласного центру – Миколі Березі. Свою розмову він почав з того, що звернувся до присутніх учнів з різних класів (від п’ятикласників до цьогорічних випускників), педагогів: «Друзі!». Аргументував він це тим, що на таку зустріч прийшли люди, які не байдужі до слова, шанують поезію, дружать з бібліотекою. Впродовж зустрічі Микола Павлович розповідав про те, як у 80-х роках минулого століття працював в Острозькій районній газеті разом з братом Юрієм, дружбу зі студентських років з Олесем Ундіром; Всесвітній день поезії, акцію «Урок веде письменник», Тиждень дитячого читання, «Шевченківську естафету», обласну організацію Спілки письменників України, роботу на двох останніх з’їздах республіканської письменницької організації, своє спілкування із відомими українськими майстрами слова, видані книги, багаторічну роботу на радіо; читав поезії, презентував свої збірки, дарував їх шкільній бібліотеці і присутнім із власними автографами, закликав пишатися своїм Острогом, любити слово та ін.

Починаючи свій виступ, острозький поет і журналіст Олесь Ундір сказав, що поезія то є щастя – «завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». І щось символічне є у тому, що саме Всесвітній день поезії йде наступним після Дня щастя. Потім Олександр Олексійович пригадував свої шкільні та студентські роки, педагогів, зокрема вчителя української мови і літератури Тетяну Бабич, яка була його першим наставником на поетичній стежині; свою зустріч в Острозі з Олесем Гончарем, читав вірші, дарував власні та внуччині книги, розповідав про плани на майбутнє.

Голова громадської організації «Берегиня» Тетяна Матюніна, виступаючи перед присутніми, говорила про важливість підтримки юних місцевих творців, важливість зустрічей маститих поетів і письменників із учнівською молоддю.

Слухаючи поезії, присутні аплодували, задавали питання, після завершення заходу дарували гостям квіти, дякували за цікаву і змістовну зустріч. Цей урок був корисним для всіх – перш за все учням, які мали можливість спілкуватися із відомими у області і місті людьми, слухати їх думки про поезію, сучасне життя.

Іван ГЛУШМАН
№13 від 30 березня 2013 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 394 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]