Понеділок

22.04.2019

03:47

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Відпустка підприємців – єдинників І - ІІ груп без найманих працівників
До січня цього року ні про яку відпустку єдинника не могло бути й мови. А тепер ст. 295 п. 5 Податкового кодексу України подарував деяким категоріям підприємців-єдинників податкові канікули на 30 днів за рік: «Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листа непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів».

Таким чином, можуть дозволити собі піти на місяць у відпустку і не сплачувати єдиного податку підприємці, які відповідають таким умовам:

– є єдинниками першої або другої групи;

– не використовують найманої праці.

Одразу застережемо, що підприємці-єдинники стосовно інших обов’язкових платежів, наприклад, єдиного соцвнеску, так само як і здачі звітності, жодних пільг не мають. Нагадаємо, що підприємці на спрощеній системі оподаткування сплачують щомісяця єдиний внесок у розмірі мінімального страхового внеску. У зв’язку з цим постає питання: як сплачувати під час відпочинку? Ми пропонуємо єдиний внесок, строк сплати якого припадає на період відпустки, заплатити наперед, до того,  як піти у відпустку.

Наприклад: чи  може підприємець оформити відпустку на півмісяця?

– Ні, податкові канікули прив’язані до календарного місяця, тому відпустку слід оформляти на весь місяць. Не може підприємець оформити й перехідну відпустку, наприклад, з 20 липня по 20 серпня.

Як бути, коли підприємець, наприклад увесь червень прохворів, а в липні вирішив покращити здоров’я і зробити собі відпочинок?

– Якщо факт хвороби підтверджено листком непрацездатності, то податкові канікули сміливо можна оформляти на обидва місяці: у червні – через хворобу, у липні – у зв’язку з відпусткою (але не варто забувати, що від єдиного внеску підприємець не звільняється ані на період хвороби, ані на період відпустки!).

Сектор взаємодії із засобами масової інформації та  громадськістю Острозького відділення Здолбунівської ОДПІ   
Просмотров: 1013 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]