Вівторок

23.04.2019

06:00

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Відзначили 25-річчя відродження парафії

Суботній день 15 листопада виявився багатим відразу на кілька визначних подій, так чи інакше пов’язаних з культурою та народом Польщі. Тоді в Острозі відбулися урочистості з нагоди 25-річчя відродження римо-католицької парафії у костелі Успіння Пресвятої Діви Марії, а також відзначали 20-річчя видання «Волання з Волині» та Товариства польської культури в Острозі. 

Багато парафіян та гостей завітало на святкування визначного ювілею – 25-річчя відродження римо-католицької парафії у костелі Успіння Пресвятої Діви Марії в Острозі. Серед них – міський голова Олександр Шикер, секретар міської ради Микола Добровольський. Ще раніше, перед урочистою службою, відвідала костел Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи, яка згодом виступала в Острозькій академії. Почесним гостем також був єпископ-ординарій Луцької дієцезії римо-католицької церкви Віталій Скомаровський. Зустрічали єпископа біля храму, як годиться, з хлібом і сіллю та найкращими побажаннями. Гість відслужив Святу Месу у костелі, з теплими і мудрими словами вітань звернувся до прихожан. Зокрема, подякував настоятелю костелу отцю Вітольду-Йосифу Коваліву за його активну діяльність, зокрема, і видавничу, сумлінний труд і вірну службу в парафії.

У цей день, о. Вітольд-Йосиф підготував виставку книг оригінальною мовою Юзефа Ігнація Крашевського. За словами настоятеля, цей автор багато років провів на Волині, написав чимало творів, пов’язаних з Волинню, а його ім’я досі, на жаль, залишається маловідомим серед ширшого загалу. Тому для популяризації творчості, можна сказати, польсько-українського письменника Юзефа Крашевського, була створена така виставка. Вона діяла упродовж усього святкового дня. Згодом її передадуть у Музей книги і друкарства, де експозиція стане доступною для всіх охочих. Крім виставки книг, гості могли помилуватися ще однією виставкою – дитячих малюнків під назвою «Моя дорога до храму».

Після завершення Святої Меси присутнім була представлена презентація про історію костелу та видання «Волання з Волині». Також звучали щирі вітання від приїжджих душпастирів. Однак, на цьому святкування ювілею не закінчилось, а плавно перейшло у ще один захід, який відбувся в Острозькій академії з нагоди святкування незалежності Республіки Польща. Урочистий концерт розпочався з виконання українського та польського гімнів. Уже на цьому заході виступила консул Беата Бживчи. Вона порушила питання польського патріотизму, чи є він сьогодні, і яким він має бути у мирний час, коли Польщі не доводиться його захищати в боротьбі за свободу, однак, мені здається, що мимоволі кожний присутній думав і про наш патріотизм, який проявив український народ у цей нелегкий для нас час. В сучасному контексті, на думку консула, патріотизмом буде свідома відповідальність за теперішнє й майбутнє Батьківщини.­

– Патріотизм – це не лише участь в акціях й маніфестаціях з нагоди визначних річниць й національних перемог, це також спільна відповідальність за державу, за місто, суспільство, в якому ми живемо. Це турбота про сім’ю, яка є рушійною силою народу, бо саме в ній зростає молоде життя, формується наступне покоління. Демонструючи свою патріотичну позицію, ми зміцнюємо пам’ять і відбудовуємо майбутнє. У сучасному світі про могутність держави свідчить не лише розмір армії чи кількість населення, найважливішим зараз є технічний та науковий прогрес. Величною стає та Вітчизна, мешканці якої мають чудову освіту, у якій високо цінується і поважається знання, інвестується молоде покоління, – зазначила Беата Бживчи. Опісля виступу консул вручила подарунки о.Вітольду-Йосифу та голові Товариства польської культури Острожчини Володимиру Філяровському.

Зі словами теплих і щирих привітань з нагоди незалежності Польщі виступив ректор Острозької академії Ігор Пасічник. Він назвав це свято й нашим українським святом, так само як свято української незалежності є святом незалежності в Польщі, порівняв, наскільки подібними є слова в наших національних гімнах і наскільки подібними є долі, культури у польського та українського народів.

– Сучасна новітня історія показала, хто є справжнім сусідом України, хто є справжнім другом України. Наш «старший» північно-східний брат не пройшов це випробування. І зараз, я думаю, точиться війна Росії не тільки з Україною, вона точиться з Польщею, з усією Європою. Сьогодні я із задоволенням констатую, що ми об’єднуємо наші спільні сили для боротьби з ворогом, і думаю, що вони об’єднаються ще більше. Тому нехай завжди на віки-вічні буде дружба між українським і польським народом!

Незабутнім продовженням заходу став концерт «Дорогою до свободи» у виконанні Люблінської федерації бардів, який викликав неймовірні захоплення, шквал емоцій, оплесків та вигуків «Браво!» у всіх присутніх.

На цьому такий собі польсько-український день ювілейних святкувань завершився, але ми, острожани, як і весь український народ, сподіваємось, що наша співпраця триватиме і, як сказав Ігор Пасічник, вічно триватиме дружба між обома народами.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 48 від 22 листопада 2014 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 322 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]