П'ятниця

26.04.2019

16:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Відзначили ювілей великого Кобзаря

Двохсотліття з Дня народження генія українського народу ми відзначали 9 березня. Заходи, присвячені цій визначній даті, незважаючи на складну політичну обстановку в державі, тривають уже більше року. Велике свято, приурочене ювілею великого Кобзаря, відбулося в Острозі 6 березня. Під час нього був проведений флеш-моб на центральному майдані міста, у приміщенні РБК демонструвалася виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва умільців Острожчини, відбувся святковий концерт, під час якого було передано Шевченківську естафету Гощанському району. Також відбувся мітинг біля пам’ятника Тарасу Шевченку та покладено вінки й квіти до нього.   

 

Читали твори Шевченка

Флеш-моб «Острожчина читає Кобзаря» відбувся на центральному майдані міста. Його учасниками стали представники влади міста і району, учні шкіл, працівники підприємств, установ та організацій, пенсіонери. Розпочався захід звуками пісні на слова Тараса Шевченка «Думи мої, думи».

Ведуча – бібліотекар Острозької ЦРБ Ірина Федорчук – наголосила, що Тарас Шевченко – славетний український поет. Його слово запалило сотні, тисячі, мільйони і десятки тисяч мільйонів людей вогнем національної свідомості. Геній, мислитель, людина незвичайної долі та багатогранного таланту, він, увібравши в себе дух народу, підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, звеличив Україну. Ім’я Тараса Григоровича стало символом нашого народу. Його «Кобзар» лежить поряд з хлібом, а пісні – вишиті на рушниках. Прозвучав також заклик торкнутися серцем Шевченківських творів, пройнятися їхнім духом, відчути потужну енергетику, що йде від кожного його слова. Воно наповнює душу гарячою любов’ю і змушує битися багатостраждальне, але вільне, нескорене серце України.

Уривки з творів Тараса Шевченка «Треті півні», «Свято в Чигирині», «Громада», майстерно, урочисто і піднесено читав заслужений артист України, академік, професор, член-кореспондент, драматург, кінорежисер, поет, член Національної спілки письменників України, лауреат премії імені Лесі Українки Олексій Заворотній. Також декламували твори Кобзаря: учениця Межиріцької ЗОШ І-ІІІ ст. Ольга Стрілецька, у виконанні якої звучав вірш «Тарасова ніч»; учень Мощаницької ЗОШ І-ІІІ ст. Владислав Лавринюк – «Думка»; вчитель Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Наталія Харитоненко – «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє». Присутні під керівництвом директора Острозької ЦРБ Ольги Бояр читали уривок із «Молитви» (фото на 1 стор.). І на завершення Олексій Заворотній починав, а присутні закінчували:
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.

Подякувавши присутнім, організатори запросили людей на перегляд виставки, присвяченої Тарасу Шевченку, а також стати свідками передачі Шевченківської естафети Гощанському району.

Іван МОЧЕРНЯК

№12 від 15 березня 2014 р. Категория: Події | Просмотров: 271 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]