Середа

24.04.2019

19:27

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Війна крізь об’єктив загиблого воїна АТО

Майдан… Скільки змін він приніс у наше життя! Приємних, бо ми нарешті позбулися антиукраїнської влади, і трагічних, бо велику ціну цьому заплатили і продовжуємо платити. «Від Майдану до війни» – так називається фотовиставка останніх робіт тернопільського фотокореспондента Віктора Гурняка, відкриття якої відбулося у вівторок, 11 березня, в Національному університеті «Острозька академія». 

Чому останніх робіт? Тому що мінометний обстріл у жовтні 2014 р. поблизу селища Сміле, що на Луганщині, став для Віктора фатальним. Він належав до Пласту, був засновником фотоагентства LUFA, позаштатним фотокором інформаційних агентств REUTERS, Insider, УНІАН. Спочатку Віктор працював на Майдані, активно допомагав армії, займався постачанням гуманітарної допомоги, збирав кошти, забезпечував військо необхідними речами. Згодом, після численних поїздок на Схід у ролі репортера та волонтера, він змінив камеру на автомат і став добровольцем батальйону «Айдар».

До виставки увійшло 30 фотографій Віктора Гурняка. Вісімнадцять знімків зроблені ще на Майдані, 12 – уже на Донбасі, у зоні антитерористичної операції. Є і останнє фото, яке він зняв за годину до загибелі, – та сама автівка, на якій Віктор намагався вивезти з поля бою поранених побратимів. Мінометний снаряд влучив в айдарівця в бою за визволення 32-го блокпоста на Луганщині.

– Найбільше, що ми можемо зробити для людей, які вже пішли з цього світу, – це лишити їх в своїй пам’яті. Фотовиставка робіт Віктора Гурняка – це вічний спогад про цю унікальну людину, – зауважив ректор Острозької академії Ігор Пасічник на відкритті експозиції.

Підготували виставку друзі Віктора: Петро Задорожний та Наталія Ліговська. На представлених фотографіях останній рік життя Віктора Гурняка: справді – від Майдану до війни. Спочатку – зворушливі особисті та сімейні фото, потім – події Євромайдану та бойові дії на сході України. Крім фотографій, на експозиції були представлені публікації Віктора у соцмережах. Останні зроблені ним знімки знайшли на його фотоапараті вже після смерті. Завершується виставка фотографією тієї фатальної машини, через яку Віктор загинув.

– Ми не шукаємо, де б нам провести наступну виставку, люди самі нас запрошують, – зазначає фотограф Петро Задорожний, розповідаючи яким життєлюбним та життєрадісним був його товариш. Виставки робіт уже відбулися у Варшаві, Мюнхені, Таллінні, Стокгольмі, Чикаго, Івано-Франківську, Тернополі, Львові та Рівному. Незабаром роботи побачать у Харкові, Києві, Філадельфії і Торонто.

Наостанок усі охочі мали змогу переглянути документальний фільм про загиблого фотокореспондента, який підготували його друзі.

У Віктора Гурняка залишилась дружина та маленька донечка. Дивлячись на його сімейне фото, мимоволі пригадуються слова Ліни Костенко «на старих фотографіях мертві сміються», бо він і справді там щасливий та сповнений життя. Друзі кажуть, що він би хотів, щоб саме таким його і запам’ятали…

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 12 від 21 березня 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 192 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]