Неділя

19.05.2019

23:23

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вихованню молоді присвячувалось
Міжнародна науково-практична конференція «Духовно-моральне виховання молодого покоління. Вітчизняний та зарубіжний досвід» відбулась 24-25 квітня у стінах Національного університету «Острозька академія». Сюди завітали представники Великобританії, Хорватії, Росії, Італії та інших країн світу.

    – Ось уже 17 років щороку, інколи декілька разів на рік відбуваються нау­кові конференції, які збирають наукову спільноту України і всього світу, – розповідає Василь Жуковський, професор, декан гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія». – Ми не обмежуємося лише науковими дискусіями та розмовами. За результатами роботи конференції в Рівненській області розпочалося викладання курсу «Основи християнської етики», почали випускатись підручники та посібники з цього курсу, готувалися педагогічні кадри. І якщо в 1995 році християнська етика викладалась лише в трьох областях: Івано-Франківській, Львівській і Тернопільській, то сьогодні цей курс викладають по всій Україні, навіть в Автономній Республіці Крим. Певна заслуга цього є і нашої академії та нашої наукової спільноти. Варто подякувати за це Ігорю Пасічнику, Герою України, ректору Острозької академії, який генерував ідею проведення таких конференцій.

Усі доповідачі говорили про надзвичайну актуальність виховної роботи з молоддю, удосконалення системи духовно морального розвитку людини.

На думку владики Іларіона, архієпископа Рівненського та Острозького (на фото), хороший результат виховання можна отримати лише за умови мудрої співпраці церкви, школи та сім’ї. Церква має виховувати душу, школа за підтримки держави та сім’ї давати ґрунтовну світську освіту, – каже він. – Разом вони можуть виховати достойну людину, громадянина. Про це можна говорити на прикладі трьох святих: Василія Великого, Іоана Златоуста та Григорія Богослова. Адже перед тим як прийняти священний сан, стати великими церковними просвітителями, вони отримали прекрасну світську освіту, були чудовими педагогами, філософами. Їх працями ми користуємося і досі, для багатьох з нас вони зразкові.

Очікуваннями та враженнями від конференції поділилась і одна з її учасників, Анастасія Бадражан, викладач кафедри психології Рівненського інституту слов’янознавства.

– Я прибула на цю конференцію, щоб мати змогу дізнатись щось нове, перейняти досвід інших країн та зокрема вашої академії, виступити зі своєю доповіддю, де я досліджувала зв’язок між духовним і релігійним розвитком людини, проблеми морального виховання молоді, актуальність його для сьогодення.

Справді, питання духовно-морального розвитку молоді зараз дуже актуальне. Є багато недоліків у системі релігійного виховання нового покоління. Серед них – пасивність держави, часто-густо негативний приклад педагога. Подібна конференція – можливість ще раз наголосити на них та шукати шляхи вирішення разом.

Людмила ПАНАСЮК
Просмотров: 318 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]