Вівторок

23.04.2019

20:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Виховує дітей... своїх вихованців
Дуже важливою ланкою в системі навчання і виховання підростаючого покоління є дошкільні навчальні заклади. Центральною фігурою там, без сумніву, є вихователь. Для малят вони є першим виходом у світ, учителем, і, все таки, доброю мамою, водночас. Однією з кращих вихователів у ДНЗ №2 є Алла Климчук.

Народилась вона, зростала і тепер живе у нашому місті. Коли дівчина навчалася у старших класах, її мама працювала у дитячому садочку «Сонечко» кухарем. Часто у гостях в них бувала Любов Захаревич – знаний в нашому краї педагог, керівник закладу. Як кажуть, дружили сім’ями і школярка заслуховувалась розмовами матері і гостей про дітей, садочок, виховання. Можливо, звідси й визріла ідея стати вихователем. Тож юна Алла поступила у Кременецьке педучилище на дошкільний відділ.

Після отримання диплому молоду виховательку направили на роботу у новий дитсадок села Милятин. Пригадуючи ті часи, Алла Іванівна каже, що було дуже важко діставатися на роботу і назад. Доводилось більше, ніж півгодини, «тьопати» з центральної траси на роботу і в зворотньому напрямку. А була ще чимала відстань до місця призначення і Острога. Зрештою освітянське керівництво пошкодувало дівчину і її перевели на роботу в Оженин. А вже весною 1990 року, коли на повну потужність запрацював щойно збудований садочок «Веселка», молода вихователька там отримала другу молодшу групу. З часом вийшла заміж, народила своїх дітей, виховувала їх, зростала не лише як вихователь, але й мама. Тепер уже перші дитсадівські випускники Алли Іванівни стали шанованими людьми, багато хто з них приводять у ДНЗ №2 «Веселка» своїх малят, нею випущено із закладу багато дітей, які часто дякують за виховання і доброту.

– Свою роботу я дуже люблю, – розповідає Алла Іванівна. – Дошкільнята, перш за все, дуже цікаві і працювати з ними одне задоволення. В них підкуповує те, що вони завжди щирі, відкриті, у них немає комплексів, притаманних для дорослих – вони не вміють фальшувати. Своїм кредом у роботі вважаю слова «Не стався до дітей у групі так, як би ти не хотіла, щоб так ставились до твоїх». Справжню насолоду отримую після того, як після важкої праці вдається провести гарний захід, навчити дітей корисному, і у підсумку бачиш вдячність батьків, отримуєш схвальні відгуки колег. Приємно спостерігати, як ростуть і фізично, і розумово вихованці, починаючи з ясельної групи і закінчуючи старшою. Неабиякою радістю є те, коли твої колишні вихованці досягають чогось у житті, виступають на різноманітних шкільних і міських заходах, про них пишуть у газетах. Як кажуть, наша праця добре помітна лише здалеку, з глибини років…

Досвідчений вихователь каже, що вже у садочку помітні нахили дітей до певних видів діяльності. Якщо батьки уважні, допомагають дітям розкритися, то є шанс, що дитина виросте талановитою і буде щасливою у житті. Буває й таке, що дитина відстає від своїх однолітків. Але пізніше вона їх випереджає, досягає певних позитивних результатів у житті. Робота вихователя ДНЗ відрізняється від інших тим, що результат своєї роботи важко помітити, він «вливається» у роботу всіх інших – сім’ї, школи, суспільства. Але коли твій колишній вихованець здобув визнання – безумовно приємно, розумієш, що там є і частка твоєї праці.

– Аллу Климчук можу охарактеризувати лише з позитивної сторони, – каже завідувач закладом Тетяна Угрин. – Вже кілька років поспіль її обирають головою міського методоб’єднання вихователів дитсадків. Вона постійно працює над вдосконаленням своїх знань і вмінь, допомагає молодому поколінню освоювати премудрості роботи із дошкільнятами. Уміє Алла Іванівна організувати людей, гарно провести засідання методоб’єднання, навчання і виховання дітей, роботу в дитячій групі.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 450 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]