Середа

24.04.2019

14:52

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вимоги ЄС щодо відходів досить суворі

Підписання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами-членами, з іншої сторони, відкриває нові можливості та створює нові стандарти у різних сферах суспільного життя, включаючи й сферу охорони довкілля. 

Секторальні питання співробітництва у сфері охорони навколишнього природного середовища в Угоді закріплено у Главі 6, яка так і називається: «Навколишнє природне середовище».

Директиви та Регламенти ЄС у цій сфері, що встановлюють загальні правила та стандарти, повинні бути транспортовані (перенесені) до внутрішньодержавного права. На відміну від сучасного природоохоронного за­ко­нодавства України, яке у багатьох аспектах є декларативним. Особливістю Директив ЄС є те, що держави повинні адаптувати своє законодавство для досягнення цілей, визначених Директивами, але при цьому самі визначити методи їх досягнення. Право у сфері управлінні відходами представлено в ЄС більше ніж десяти Директивами: з них у список Угоди про асоціацію ввійшли: Директива 2008/98/ЄС про відходи (рамкова); Директива 1999/31/ЄС про захоронення відходів.

Право і екологічна політика Співтовариства виходить із завдань запобігання утворення відходів, сприяння повторному використанню, вторинній переробці та відновленню відходів з метою зменшення їх впливу на навколишнє середовище.

Вітчизняне законодавство у цій сфері, не дивлячись на досить розвинену нормативно-правову базу, не повністю або лише частково відповідає вимогам ЄС. Відтак імплементація зазначених Директив пов’язана зі значними змінами і доповненнями в правовому полі.

Строк впровадження зазначених Директив за різними їх положеннями становить від 2-х до 6 років.

Мають бути розроблені плани управління відходами, з урахуванням ієрархії відходів, екологічної безпеки, а також принципів самодостатності та наближеності. Необхідно також запровадити програми запобігання утворенню відходів. Передбачається створення і ведення публічних реєстрів суб’єктів підприємницької діяльності у сфері поводження з відходами – операторів їх утилізації та видалення, дилерів та посередників, перевізників. Зазначене має сприяти більшій відкритості сфері поводження з відходами та розширенню можливостей контролю з боку громадськості.

Станом на 1 січня 2014 р. за даними Мінрегіону в Україні налічується близько 6682 полігонів та сміттєзвалищ. За експертними оцінками, кількість функціонуючих сьогодні полігонів, що відповідають вимогам Директиви, не перевищує 5%.

Директивою встановлюється жорстка вимога щодо дозволу функціонування лише тих місць захоронення, які відповідають визначеним Директивою вимогам. Всі інші полігони мають бути закриті й рекультивовані. Подальше функціонування дозволяється лише для тих полігонів, для яких розроблення плану їх приведення у відповідність до вимог, встановлених Директивою, є економічно доцільним.

Кожна країна зобо­в’я­зується зменшувати кількість відходів, що вивозяться на полігони, шляхом попередження утворення відходів, їх перероблення та утилізації, а також використання відновлюваної сировини чи енергії, що має призводити до збереження природних ресурсів і запобігання неекономного використання земель.

На реалізацію всіх вище зазначених положень Україні надається 6 років. Однак, у додатку до Угоди також визначено, що положення Директиви застосовуються одразу для нових полігонів, які вводитимуться в експлуатацію після підписання Угоди.

Останнім часом значно активізувалися вороги України не тільки в зоні АТО. Минулого тижня сталося кілька терористичних актів, зокрема, в ніч на 25 грудня у центрі Харкова біля меблевого магазину пролунав потужний вибух. На щастя ніхто не постраждав. 24 грудня на Одеській залізниці при проходженні вантажного потяга стався вибух. А перед тим був підірваний міст у Маріуполі, готувалися масштабні теракти у Києві, Дніпропетровську, які попередило СБУ.

Анатолій ЛИСИЙ,
заступник міського голови

№ 53 від 27 грудня 2014 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 242 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]