Понеділок

20.05.2019

05:31

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Він прийшов, щоб дати нам волю
Двадцять четвертого грудня 2012 року в Острозькій ЗОШ №3 пройшов "круглий стіл” на тему "Він прийшов, щоб дати нам волю” з нагоди відзначення 75-річчя з дня народження Героя України, патріота, захисника національних інтересів В’ячеслава Чорновола.  

На екрані портрет Чорновола і його слова "Якби мене запитали, чи жалкую я про те, як склалося моє життя, про відсиджені 15 років, я б відповів: анітрохи… І якби довелося починати все спочатку та вибирати, я б обрав життя, яке прожив”. Голова Острозької міської організації Народного руху України Тетяна Матюніна розповіла школярам, що доля подарувала їй знайомство з цією чудовою людиною. Людиною, яка десятки років провела за колючим дротом і залишилася щирою, світлою, справжнім патріотом своєї держави.

"Працюючи у секретаріаті Верховної Ради мала змогу зустрічатися з В’ячеславом Максимовичем, спілкуватися, – розповідає Тетяна Матюніна. – Мене вражала його феноменальна пам’ять. При зустрічі він завжди зупинявся і запитував, як здоров’я, як діти, що нового в Острозі. В 1994 році В’ячеслав Чорновіл приїжджав до нашого древнього міста, зустрічався з його жителями та рухівцями району. Цей візит справив неабияке враження на острожан. Тому Острозька міська організація Народного руху України звернулася до народних обранців Острога з пропозицією перейменування вулиці Папаніна на вулицю Чорновола. 24 квітня 2009 року на сесії Острозької міської ради було прийняте відповідне рішення. На День міста 2009 року було відкрито меморіальну дошку багаторічному лідеру НРУ, Герою України, Великому українцю, борцю за незалежність В’ячеславу Чорноволу”.

Звучить пісня про Україну. Бібліотекар школи Людмила Шевчук читає вірш Василя Стуса "Я не боюся смерті”. Це один із улюблених віршів Чорновола.

 Інна Дубицька і Роман Гудзь розповіли про життєвий шлях Чорновола, про дитячу безпосередність, щирість, аналітичний розум, талант писати, спілкуватися, любити Україну. Особливо акцентували на тому, що він був лідером нації. Він не став Президентом України, але став її національним Героєм. Його вбили в русі – у дорозі, по шляху до тієї, іншої України, за яку він платив здоров’ям і життям. 25 березня 1999 року його не стало. Той холодний березневий день забрав від нас не просто політика з потужним розумом і могутнім духом. Від нас пішов стратегічний геній української ідеї, філософ дисидентів-"шестидесятників”, людина високої культури, Людина на всі часи. Тетяна Григорівна прочитала вірш "На вічну пам’ять Чорноволу”. Учасники "круглого столу” розповідали про цікаві сторінки біографії Чорновола, про його творчий шлях, про те, що Чорновіл умів тримати лінію життя – чесну, непідкупну, порядну. З тим і пішов від нас. Зверталися до своїх однолітків знайти час по-новому подумати про Чорновола і про себе. Шанувати його хоча б після смерті. Він уже там, в інших вимірах, дивиться на нас очима людини з іншої держави. А тут, в Україні, – могутнє відлуння його невичерпного таланту. І нам, сьогоднішнім, потрібно зрозуміти і осягнути той талант, чорноволову філософію, феномен Чорновола, щоб жити далі, щоб знати, чого стерегтися і як прямувати до тієї Чорноволової України.

Тетяна Григорівна подякува­ла директору школи Тимчук Л. О., бібліотекарю Шевчук Л. Д., що во­ни надали допомогу в підготовці та про­веденні "круглого столу” і подарувала для шкільної бібліотеки книги "В’ячеслав Чорновіл”. Також побажала, щоб слова Чорновола "Якщо ми сьогодні об’єд­на­ємося, ми переможемо! Я бажаю нам усім, щоб жила, квітла і була вічно на планеті чарівна земля, яка називається Україна!” стали девізом кожного з нас, особливо молоді. Адже вам, молодим, продовжувати справи ваших батьків і дідів. Діти сказали, що дуже хотіли б відвідати музей Чорновола у Києві, зустрітися із рідною сестрою В’ячеслава Максимовича Чорновола.

Анастасія ШЕВЧУК, педагог-організатор ЗОШ №3


№1 від 5.01 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 284 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]