Субота

20.04.2019

19:25

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Він – зі «швидкої енергетичної допомоги»
Електромонтер Микола Стецький за віком нині один із найстарших і найдосвідченіших працівників Острозького РЕМ ПАТ «Рівнеобленерго». За його плечима майже 37 років роботи в енергетиці. Він пам’ятає, як споруджувались лінії електропередач і будівлі РЕМу, багатьох своїх колег, які не один рік роботи віддали, аби мешканці краю могли користуватися електроенергією.  

Родом Микола Васильович із Кунева. Закінчивши місцеву школу, здобув професію тракториста в Плужнянському ПТУ. Потім переїхав до сестри в місто Катайськ Курганської області (Росія). Працював там бетонярем. Звідти хлопця призвали до лав Радянської армії. Служив у 1973-1975 роках у прикордонних військах в Грузії. Демобілізувавшись, повернувся на Урал. Влаштувався електромонтером зв’язку. Там знайшов свою дружину, з якою після захворювання матері перебрався до Кунева. Валентина тоді працювала токарем на військовому заводі, який виготовляв обладнання для підводних човнів.

В 1977 році Микола Стецький (на фото в центрі) влаш­тувався в Острозі в організацію Район електричних мереж (РЕМ) електромонтером бригади централізованого ремонту ліній електропередач. Брав участь у будівництві та обслуговуванні ліній електропередач (ЛЕП) в нашому районі. Пізніше героя моєї розповіді перевели на посаду електромонтера однієї із трьох дільниць РЕМу, був бригадиром. У той час також споруджували нові ЛЕП, обслуговували існуючі.

В кінці 1990 року Миколу Васильовича призначили на іншу посаду – електромонтер оперативно-диспетчерської групи (ОДГ). Там він працює і дотепер. Розповідаючи про свою роботу, досвідчений енергетик каже, що він і його колеги із ОДГ цілодобово чергують, незважаючи на погодні умови (спеку, дощ, сніг, завірюху), час доби, у випадку, коли десь зникає електропостачання, то поспішають усунути цю проблему. Тобто це своєрідна швидка енергетична допомога.

Раніше дзвінки про перебої з електропостачанням поступали до диспетчерської, яка знаходилась в Острозі. Тепер всі дзвінки за номером 2-37-36 централізовано поступають в Рівне зі всієї області, в тому числі Острожчини. А звідти надходять повідомлення по Інтернету чи телефоном (у крайніх випадках) про перебої з електроенергією. І тоді в дорогу відправляються водій та електромонтер. Оцінивши ситуацію, негайно приступають до роботи, щоб відновити подачу струму споживачам.

День енергетика Микола Васильович відзначатиме з дружиною. Валентина Михайлівна майже 17,5 років працювала у енергонагляді. Вони нині добрим словом згадують довголітнього керівника РЕМу, на жаль, нині вже покійного, Леоніда Літкімана. За його керівництва було споруджено усі приміщення, які нині належать РЕМу, кілька будинків по вул. Городище і поряд. Цікаво, що він прийшов начальником РЕМу і пішов на пенсію з посади керівника. В області таких людей не було. Переважна більшість працівників дуже поважали Леоніда Григоровича. Коли було важко, він намагався допомагати своїм працівникам, усіляко їх підтримував. Був господарником, людиною слова, вимогливий до роботи.­

Звісно, можна було б ще багато написати про героя моєї розповіді, його роботу і колег, важливість професії енергетика і тих спеціалістів, що генерують струм, допомагають йому «добратися» до споживача, всілякі труднощі, весь колектив Острозького РЕМ, але, на жаль, цього не дозволяє газетна площа. На завершення від редакції газети хочу привітати всі енергетиків Острожчини – сьогоднішніх працівників і ветеранів галузі – з професійним святом. Не забуваймо, що люди цієї професії дозволяють нам користуватися всіма благами цивілізації. І не будьмо такими суворими, коли у наших оселях зникає струм. Адже працівники РЕМу всіма силами намагаються якомога швидше знайти пошкодження і відновити електропостачання.­

Іван ГЛУШМАН

№52 від 21 грудня 2013 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 298 | Добавил: Zamkova | Теги: Острог, Іван Глушман, Замкова гора | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]