П'ятниця

24.05.2019

16:21

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Випускниця Острозької школи – володар гран-прі «Молодої Галичини-2015»

Приємна новина надійшла до нашої редакції на початку тижня. З 10 по 13 липня у Новояворівську Львівської області відбувся традиційний, уже XXІІІ, Міжнародний фестиваль «Молода Галичина-2015». Там, тепер представниця Києва, але уродженка села Слобідка, випускниця Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та нашої міської дитячої музичної школи Юлія Сидорук виборола гран-прі фестивалю в старшій віковій групі. 

Нагадаю, що фестиваль був започаткований у 1992 році, як регіональний, але згодом став Всеукраїнським. Починаючи з ХVІІ, він перейшов на вищий рівень, отримавши статус «Міжнародний». Сьогодні «Молода Галичина» – грандіозний мистецький захід, який має свою цікаву історію та самобутні традиції. За роки існування фестиваль набув великого значення в сучасному мистецькому житті України і по праву вважається одним з найкращих молодіжних фестивалів. Для Новояворівська – це не просто візитна картка, а й неповторне пісенне свято, учасниками якого є молоді виконавці з усіх регіонів України та багатьох країн зарубіжжя. «Молода Галичина» дала добрий старт у професійний світ мистецтва відомим сьогодні зіркам української естради та шоу-бізнесу.

Для «Замкової гори» нині студентка, яка закінчила цього року І курс Інституту музики імені Рейнґольда Глієра, Юлія Сидорук розповіла, що на «Молодій Галичині» вона сольно виступа­ла вперше. Цього року фестиваль, зважаючи на складну соціально-економічну ситуацію в Україні, був дещо «обріза­ний». Перш за все, учасники виступали лише в двох вікових групах – середній (від 16 років) і старшій, а ось молодшої (для дітей) – взага­лі не було. На останньо­му заході було близько 20 молодих артистів із близького і дальнього зарубіжжя, а цього року були лише представники Білорусії, Грузії та США. Та незважаючи на це, каже Юля, склад конкурсантів був дуже сильним. Зокрема, боротьба за гран-прі велася між представником нашого північного сусіда і уродженкою Острожчини. Приємно, що перемогу святкувала наша землячка.

– Я дуже серйозно готувалася до конкурсу «Молода Галичина–2015», – розповідає Юлія Сидорук. – Спеціально для цього я разом із своїм викладачем Ірмою Ревазівною Ґвініашвілі (на фото) підготувала дві пісні – «Відьма (слова і музика Катерини Прищепи) та «Приворожи» (Юрія Рогози та Андрія Шустя). Вони раніше мною не виконувалися і є різнохарактерними, різноплановими й навіть за театральним образом я обігрувала їх по-різному. Цей фестиваль для мене, думаю, як і для більшості учасників, був великим святом. Організатори постаралися створити сімейну атмосферу, щоб учасники «Молодої Галичини» відчували себе комфортно і невимушено. Ми тепло зустріли один одного, багато спілкувалися, бо зустрічалися на інших фестивалях. І коли прийшов час прощатися, то було трохи сумно. Зрештою, ми сподіваємося, що незабаром знову зустрінемось…

Як володар гран-прі, Юлія Сидорук була нагороджена дипломом та кубком. Також організатори вручили їй 40-дюймовий LED-телевізор, різноманітну символіку фестивалю, буклети та інші подарунки. Вона разом із іншими переможцями фестивалю, почесними гостями (учасниками «Голосу країни», переможцями минулих років, зокрема, Мартою Малишняк, Катериною Рибак, Іваном Пилипцем, Наталією Карпою та ін.) виступала у неділю, 12 липня, на завершальному гала-концерті. Він був у програмі, присвяченої храмовому празнику Петра і Павла та святкуванню 50-річчя Новояворівська. Переможниця фестивалю каже, що захід проводився на центральному майдані міста, і це було вражаюче свято і для мешканців міста, і для всіх учасників. В серпні планується показ телеверсії конкурсу на Першому національному, тож радимо всім острожанам подивитися. А ще Юлія Сидорук дякує своєму викладачу Ірмі Ґвініа­ш­вілі за допомогу в підготовці до конкурсу. Безумовно, велика частина успіху нашої землячки є і в її праці.

Від імені всіх читачів нашої газети, мешканців Острожчини, вітаємо Юлію Сидорук із перемогою на одному з найпрестижніших фестивалів (до речі, у травні, вона зайняла перше місце на Закарпатті в місті Тячів на фестивалі «Веселка над Тисою»). Бажаємо їй успіхів і в наступних конкурсах, щоб і далі прославляти наш край, свої навчальні заклади…

Всеволод МОТОРНИЙ

№ 29 від 18 липня 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 357 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]