П'ятниця

26.04.2019

05:49

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вірить – милосердя врятує світ
Як і кожна організація – Червоний Хрест України (ТЧХУ) має своїх ветеранів, якими, безперечно, гордиться. У свій час вони зробили багато для становлення Товариства, дбали про його імідж та знедолених, здійснювали просвітницьку діяльність. Однією з таких є ветеран педагогічної праці, острожанка Ганна Головко.

З Товариством Ганну Іллівну єднає більше ніж чверть століття активної співпраці. Свого часу вона допомагала ТЧХУ, працюючи на громадських засадах та здійснюючи посильну волонтерську діяльність. А подружилася педагог із благодійною організацією ще у далекому 1979 році, коли працювала у районному відділі освіти і відповідала за просвітницьку роботу серед учнівської молоді. За покликом серця і посадовими обов’язками Ганна Головко надавала дієву допомогу Товариству у залученні нових членів, організовувала змагання учнівських санпостів та сандружин серед дорослих, всемірно сприяла роботі червонохрестівців. Нині жінка пригадує, що у ті роки працювати було набагато простіше. Учнівську молодь тоді було легше агітувати за здоровий спосіб життя. Діти швидше відгукувались на прохання про допомогу, діяла налагоджена система комплексного виховання. Із жалем Ганна Іллівна констатує, що нинішня молодь, і дорослі також, стали байдужішими, не так гостро відчують чужий біль і життєві проблеми інших. Разом з тим тепер значно зросла кількість людей, які потребують підтримки і захисту. Пов’язано це із тотальним безробіттям, зниженням рівня соціального забезпечення. Для таких людей, в першу чергу престарілих, інвалідів, нині допомога ТЧХУ потрібна, як ніколи.

Ганна Іллівна часто брала активну участь у обласних конференціях Товариства, місячниках, організованих ним, допомагала у розподілі зібраних волонтерами речей і продуктів потребуючим. Вона і сама ділилася одягом із нужденними – допомагала і нині старається полегшити життя тим, хто опинився у скруті. Активістка червонохресного руху регулярно виступала із лекціями у школах, медичних закладах, пропагуючи діяльність Товариства, агітуючи за здоровий спосіб життя, пробуджувала милосердя у душах людей. А ще Ганна Головко стала донором. Вперше здала кров багато років тому. Трапилось це тоді, коли медики завітали до освітян із проханням про допомогу. Тож вона, не розпитуючи зайвого, була в числі тих, хто добровільно поділився життєносною рідиною із людиною, яка була на межі життя і смерті. З тих пір Ганна Іллівна ще не раз допомагала рятувати хворих, із гордістю носила значок «Донор».

– Товариство Червоного Хреста я поважаю найбільше серед усіх організацій. Низько кланяюсь цим небайдужим людям. Бо це справжня турбота про хворих людей, знедолених, одиноких або й покинутих при живих дітях, – розповідає Ганна Головко. – Сьогодні за станом здоров’я і віком я трохи відійшла від активної роботи. Та серцем я із червонохрестівцями. Окремо хочу сказати про багаторічного голову нашої організації ТЧХУ. Людмила Миколаївна Швець попри всілякі негаразди зі своїм здоров’ям, домашніми проблемами, щодень, як той боєць, на посту. Її невтомній праці не позаздриш, але вона з усім справляється і є душею нашої організації ТЧХУ.

А ще Ганна Іллівна, як педагог, мати, любить дітей. Тому, розмовляючи з ними направляє їх на правильний шлях, розповідає про «підводні рифи» нашої цивілізації. До її великих вподобань належать також квіти. Ними вона може милуватися годинами, вирощує їх. У своєму помешканні жінка намагається підтримувати чистоту і порядок, хоча зізнається, що з віком це робити все важче і важче. Будучи великим оптимістом, вона радить всім не втрачати віру у краще і переконана, що у нашій країні колись таки настане омріяне процвітання, а людська доброта, милосердя врятують світ.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 479 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]