Вівторок

23.04.2019

04:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вишита сорочка як писанка
Вишивання для острожанки Євгенії Олександрівни Кирилюк – захоплення з дитинства. Її мама була швачкою і думала, що донька продовжить її «дружбу» з швейною машинкою. Однак Євгенії вишивка більше припала до душі, і сьогодні бувають дні, що з голкою і полотном сидить зранку до смерканку.  

Нині пенсіонерка, жителька Нового міста згадує, як колись у школі мама купувала їй на тканині намальовані квадратики для вишивки на ручну працю. З ними дівчина «справлялась» дуже швидко і просила матір купувати ще і ще. Потім були серветки, подушечки, наволочки, скатертини, рушники. Має вдома і вишитий портрет Шевченка. Але сьогодні до душі Євгенії Олександрівні вишивка сорочок, особливо чоловічих. Хоча зізнається, що хобі змусило її подружитись із окулярами.

– Інколи як почну о 7 ранку, то вишиваю аж до 8 вечора, – ділиться пенсіонерка. – Якщо в такому темпі працювати, то сорочку можна вишити днів за 10-12. Але ж вік уже не той та й іншої роботи вистачає. Тому на 1 сорочку іде з місяць часу. Бо ж щоб гарно вийшло, потрібні бажання, натхнення. Вкладеш душу у виріб – і тоді сорочка буде як писанка, з машинною вишивкою не зрівняти.

Співрозмовниця каже, що свою любов до вишивки в родині не передала нікому, бо у доньки своє хобі – в’язання. Але вишиванки мають в родині усі. Їх жінка робить не на колотому полотні, нашиваючи його на виріб. Вона пришиває канву і тоді сорочка виглядає значно краще. Усі свої роботи жінка виставляла на виставці в Острозькій районній бібліотеці.

Зізнається, що у своїй улюбленій вишиванці, з гронами винограду, дуже любить разом з подругою подорожувати на свята:

– На День Незалежності в Рівне їздили, у Київ, були і в Берестечку, на Пасху – в Гурбах. А ще відвідуємо храми району у великі православні свята.

Олена ТОЛОЧИК
№2 від 12 січня 2013 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 1359 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]