Середа

24.04.2019

18:54

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Віталій ЧУГУННІКОВ: «Я сьогодні шукаю ту команду людей, яка дійсно зможе працювати, бо посада – нікому не належить»

Нещодавно журналісти спілкувалися з новопризначеним головою Рівненської обласної державної адміністрації Віталієм Чугунніковим. Він розповів про головні проблеми, першочергові завдання та плани щодо розвитку Рівненщини.

– 21 січня відбулася сесія обласної ради, де прийняли бюджет. Його вважають непростим, а основна проблема – це його дефіцит. Ви знаєте, як можна наповнити бюджет?

– Так, він непростий, але ми максимально якісно його відпрацювали з депутатськими фракціями та групами, попрацювали в комісіях та департаменті фінансів. І на сьогоднішній день, наскільки це було можливо, ми його підготували професійно та якісно. Далі у нас є домовленість, що у міжсесійний період ми над ним працюємо, а на наступну сесію вносимо зміни, для того аби ефективно використовувались бюджетні кошти. Я прийняв таке рішення, що завдання, яке стоїть перед мною, як перед головою ОДА, – навчити території заробляти кошти, а не тільки ефективно використовувати те, що ми маємо. Сьогодні інвестор, який прийде з конкретним бізнес-планом, може розраховувати на підтримку з боку влади. Бо людину, яка готова сьогодні вкласти свої кошти в розвиток території, треба зустрічати з квітами.

– В районах процвітає корупція, там люди завжди комусь щось носять. Як Ви будете з цим боротися?

– Сьогодні перше завдання Президента, і я його повністю підтримую та буду виконувати до останнього, – це боротьба з корупцією. Інформація вже є, кожного дня вона збирається. Правоохоронні органи працюють. Ми почали свою роботу з ОДА, тут наводимо лад, ще незабаром – у районах. Іншого шляху, як відповідальність чиновника перед законом, немає. Цей меч над ним має постійно висіти, він повинен розуміти: вкрав – кримінальне провадження, доведення вини, вирок суду, ну і далі сумна історія.

– Дуже багато питань було про те, за яким принципом Ви маєте визначатися з кандидатурами на голів райдержадміністрацій.

– Принцип прописаний в чинному законодавстві і Конституції України. Головне – людина має бути готовою взяти на себе відповідальність за розвиток конкретної території. Ми розуміємо, що за деякий час буде децентралізація як економічна, так і політична. Сьогодні потрібно підготувати область як мінімум до економічної децентралізації. Ми розуміємо, що з 1 січня будемо жити за ті кошти, які заробили. У цієї людини повинне бути розуміння, що таке економіка району, як її розвивати, які підприємства працюють, які ні, як будуть залучатися інвестори. Від цього залежить, як вона буде справлятися із соціальними навантаженнями. Так само я розумію, що є запити громади, щоб людина була порядна. Давайте опиратися на чинне законодавство та Конституцію України. Якщо у громади є зауваження у вигляді протоколу про корупцію, кримінальне провадження з вироком суду, то така людина ніколи в житті на керівній посаді не буде. Я сьогодні шукаю ту команду людей, яка дійсно зможе працювати. І найголовніше: посада нікому не належить, не вмієш працювати – до побачення. Знайдемо людину, яка вміє і працюватиме.

– Пане Віталію, також Ви оголосили, що хочете, аби чотири заводи на Рівненщині запрацювали. Як Ви будете це втілювати у життя?

– Я б дуже хотів, аби працювало не лише 4 заводи, але і 100 чи 200. Це питання завтрашнього дня, а тому треба над цим працювати. А що стосується тих заводів, які вже існують. Щодо радіозаводу, то є питання стосовно непрозорої приватизації, нехай цим займається прокуратура. Я вважаю, що держава сьогодні є неефективним власником. Є багато заводів, які справді працюють, але від того немає ніякої ефективності. Також є питання по сміттєпереробному,  яким цікавився ще тоді, коли був народним депутатом та працював в комітеті ЖКГ. Вже на цей час я зустрівся з Святославом Євтушенком. Він висловив своє бачення. Також зустрівся із Геннадієм Зубком, це віце-прем’єр та міністр Мінрегіону. Обговорили це питання, і він погодився, що його треба нагально вирішувати. Він дав відповідні доручення щодо вирішення цього питання.

– Є ще одне підприємство на Рівненщині «Морган Феніче» в Квасилові. Ви зустрічалися з колективом, які там проблеми?

– Приїжджала власниця цього бізнесу. Вона розповіла, що є проблеми з відшкодуванням ПДВ. По-перше, ця проблема існує у всій державі, це був корупційний податок відшкодування. Ми все обговорили, я взяв це під особистий контроль. Я вважаю, що має бути домовленість між владою щодо сприяння бізнесу. Але, разом з тим, бізнес теж має нести відповідальність – він повинен сплачувати податки та збори в повному обсязі. Тому що за них живе пенсіонер, вчитель, лікар, міліціонер, той же воїн-герой АТО. Є така домовленість, ми допомагаємо вам, бо це нам дуже важливо, в свою чергу, ви теж маєте нести навантаження податкової і сплачувати такі збори. А вже інше питання, що ми гарантуємо для громади, що ці кошти будуть використовуватися дуже якісно. Я не говорю про розкрадання, бо це вже не питання, за це – тюрма. Питання в тому, що навчимося ефективно керувати тими податками, які ви вносите в казну. Оце найголовніше. У нас була досить непогана розмова, ми один одного почули. Включився у це питання, думаю, що воно буде вирішене.

– Віталію Семеновичу, таке дуже важливе питання для Рівненщини – стосовно бурштину. Як Ви бачите шлях вирішення цієї проблеми?

– Шлях вирішення цієї проблеми лише один. Це легалізація видобутку. Цей шлях дуже довгий. Якщо хтось думає, що сьогодні приймуть один законопроект, другий, і все запрацює, то це, повірте мені, не так. Я ставлю це питання перед районними керівниками. Аби вони теж дали мені своє бачення: яким чином ми можемо залучити місцеве населення до видобутку, хто відповідатиме за рекультивацію. Бо сьогодні ліси закінчуються з цим бурштином. Так само займаюся і цією проблемою. Ми маємо вирішити це питання до початку весни, бо коли прийде «велика вода», то не стримаємо вже нікого.       

Записала Юлія МІНІЧ

№ 6 від 7 лютого 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 166 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]