Субота

20.04.2019

19:15

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Визначили найкращого читця національно-патріотичної поезії

В усьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови на ознаменування її великої ролі в житті суспільства. Для українців мовне питання сьогодні надзвичайно актуальне, воно потребує захисту з боку влади та єдиної підтримки зі сторони народу. Напередодні Міжнародного дня рідної мови у четвер, 19 лютого, в Національному університеті «Острозька академія» відбувся конкурс декламації національно-патріотичної поезії. У ньому взяли участь учні – старшокласники шкіл міста та району. 

Організатор конкурсу – кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри української мови і літератури Юрій Миненко. Слід зазначити, що подібний захід він проводить уже третій рік. Майстерність читців поетичного слова зібралось оцінювати поважне журі у складі: голова – доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, завідувач кафедри української мови та літератури Іван Хом’як; старші викладачі кафедри української мови і літератури Віталій Максимчук та Юрій Миненко; викладач кафедри Христина Федорич.

У вітальному слові голова журі Іван Хом’як наголосив на тому, що мова є беззаперечно особливим і чи не найважливішим атрибутом державності, а відзначення такого дня вкотре підкреслює її важливу роль в житті народу. Для українців мовне питання є надзвичайно актуальним і багато в чому визначальним у сфері міжнародної політики. Адже саме цим питанням прикривається найбільший кривдник України, ведучи війну на сході під гаслом «захищаємо права російськомовного населення».

– Мова – це те, що єднає людей. Єднає в єдиній державі. І, як ви бачите, мова є визначальним показником державності будь-де, тим більше в Україні, – зазначив Іван Миколайович та побажав усім учасникам успішного декламування.

У конкурсі взяло участь 13 учнів старших класів зі шкіл Острога та Острозького району. Тематика поезій – національно-патріотична. У виконанні учнів прозвучали вірші відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Ганни Чубач, Івана Франка, Зінаїди Сидорчук, Юрія Калашника, Ліни Костенко та ін. Декламатори продемонстрували досить високий рівень, гарну підготовку та хороші здібності у читанні поетичних творів.

Виступи учасників журі оцінювало за 5 критеріями: рівень володіння текстом, ораторські здібності, дотримання мовних норм, використання міміки й жестів та зовнішній вигляд учасника. За кожний критерій конкурсант міг отримати максимум 3 бали.

Отож, після виступу останнього учасника та обговорення журі, підійшов найурочистіший момент оголошення найкращого декламатора конкурсу. Юрій Васильович висловив подяку усім читцям, зазначив, що він дуже вражений цьогорічними виступами та їх рівнем. За участь в конкурсі та високий декламаторський рівень були відзначені: учні Острозької ЗОШ № 1 Інеса Крутій, Олена Марчук, Артем Вознюк, Неля Венгерчук, учениця Оженинської ЗОШ № 2 Дарина Дивачук, учениця Межиріцької ЗОШ І-ІІІ ст. Ольга Стрілецька, десятикласниця Острозької гімназії Віта Чернявка, учениця Оженинського ліцею Аліна Лучанська. Третє місце посів учень Розвазької ЗОШ І-ІІІ ст. Олександр Михальчук, друге – виборола учениця Оженинської ЗОШ № 2 Вікторія Поліщук. А переможницею конкурсу та володаркою грошової премії від Братства спудеїв стала учениця Острозької гімназії Софія Зоря, яка продекламувала власну поезію, присвячену Тарасу Шевченку. Учні отримали грамоти, книги, подарунки від міської ради, а призери – ще й сувеніри від підприємства «Острозька кераміка».

Наостанок Іван Хом’як подякував усім конкурсантам за виступи, їхнім наставникам за підготовку учнів та Юрію Миненку за організацію такого гарного і потрібного конкурсу. Також Іван Миколайович висловив сподівання, що такий прихід учнів до Острозької академії буде не останнім, і що сьогоднішні учасники конкурсу стануть завтрашніми студентами закладу.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 9 від 28 лютого 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 310 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]