П'ятниця

26.04.2019

17:37

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Внесено зміни до пенсійного законодавства

З 1 квітня 2015 року набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213-VIII від 2 березня ц. р. Ним передбачено зміни законодавчих норм, що регулюють питання пенсійного забезпечення за трьома основними блоками. 

Перший блок стосується виплати пенсій пенсіонерам, які працюють на «спеціальних» посадах. Зокрема, це стосується державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, прокурорів, суддів, народних депутатів, деяких інших категорій працівників.

Не виплачуються пенсії, призначені згідно законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій та статус суддів», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про статус народного депутата України», «Про дипломатичну службу», «Про Кабінет Міністрів України», «Про пенсійне забезпечення», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Положення про помічника – консультанта народного депутата, Митного кодексу України в період роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів». Після звільнення з роботи, з наступного дня за днем звільнення виплата пенсії буде здійснюватись за спецзаконом. Право вибору за пенсіонером: працювати і не отримувати пенсію, або звільнитися з роботи і отримувати пенсію за спецзаконом.

Зазначена норма не поширюється на інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих/померлих військовослужбовців та пенсіонерів, пенсії яким призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У всіх випадках після звільнення з роботи, в тому числі зі «спецпосад», виплата пенсії поновлюється в повному обсязі.

Пенсії, призначені згідно Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії згідно законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів», «Про наукову і науково-технічну діяльність» (крім тих, хто має право на виплату 100% пенсії) виплачуються у розмірі, визначеному відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а в період роботи на інших посадах/роботах – 85% призначеної наукової пенсії.

Другий блок стосується порядку виплати пенсій іншим категоріям працюючих пенсіонерів. Для них передбачено, що у період роботи їм виплачується 85% призначеного розміру пенсії. Це стосується лише пенсіонерів, розмір пенсії яких перевищує 150% розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність, – 1423,50 грн.

Пенсії, що призначені в розмірі менше 1423,50 грн., працюючим пенсіонерам виплачуються у повному обсязі. У працюючих пенсіонерів, в яких розмір пенсії більше 1423,50 грн. і яким пенсія буде виплачуватися на рівні 85%, у будь-якому випадку розмір пенсії до виплати становитиме не менше 1423,50 грн.

Зазначена норма діятиме до 1 січня 2016 року.

Приклад 1. Пенсію призначено в розмірі 1787,69 грн. (працюючий пенсіонер). До виплати 1519,53 грн. (1787,69-15%).

Приклад 2. Пенсію призначено в розмірі 1511,04 грн. (працюючий пенсіонер). До виплати 1423,50 грн. (949х150%).

Приклад 3. Пенсію призначено в розмірі 5000 грн. (працюючий пенсіонер). Розмір пенсії до виплати з урахуванням: –15% як працюючому пенсіонерові, 15% податковий збір та 1,5 % військовий збір. 5000 – 750 = 4250 (5000 х 15%). 5000 – 750 = 4250- 3654 (1218 х 3) = 596 х 15% =89,4 (податковий збір). 596 х 1,5% = 8,94 (військовий збір). До виплати (5000 – 750 – 89,4 – 8,94) = 4151,66 грн.

Статус пенсіонера – працюючий чи непрацюючий і, відповідно, розмір пенсії до виплати органи Пенсійного фонду України визначать за матеріалами пенсійних справ та даними системи персоніфікованого обліку. Надавати органам Пенсійного фонду окремо документи необхідно лише тим пенсіонерам, хто своєчасно не виконав передбачене законом зобов’язання протягом десяти днів поінформувати органи Фонду про працевлаштування або звільнення з роботи.

Якщо документи про звільнення з роботи буде надано після 1 квітня, то виплата пенсії буде проведена в повному обсязі за весь період, коли пенсіонер вже не працював.

Якщо документів про працевлаштування, в тому числі на «спецпосаду», пенсіонер не надасть, факт роботи все одно обов’язково буде встановлено пізніше за даними системи персоніфікованого обліку. У цьому випадку пенсіонеру доведеться повернути надміру виплачену суму пенсії.

Третій блок стосується зміни умов призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років.

По-перше, 1 квітня ц.р. поетапно змінюється вік жінок, необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах.

Положення Закону

Особи, на яких поширюється дія Закону

Вік виходу на пенсію жінок змінюється

з 45 років
до 50 років

– жінки, які народилися після 1 квітня 1970 р.:

за списком № 1 (перелік особливо шкідливих та особливо важких професій та робіт затверджено Кабінетом Міністрів України )

з 50 років
до 55 років

жінки, які народилися після 1 квітня 1965 р.:

– за списком № 2 (перелік шкідливих та важких професій та робіт затверджено Кабінетом Міністрів України );

– трактористи-машиністи;

– доярки, свинарки;

– зайняті на вирощуванні тютюну;

– робітниці текстильного виробництва;

– водії міського пасажирського

Цей процес відбуватиметься поступово протягом 10 років – кожного року вік збільшуватиметься на 6 місяців.

Зазначена зміна є необхідністю узгодити пільговий пенсійний вік жінок із загальним пенсійним віком для жінок, який поетапно змінюється, починаючи з 1 жовтня 2011 року.

Також поетапно на 6 місяців за рік змінюється загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах. При цьому необхідна тривалість пільгового стажу залишається без змін.

По-друге, на 5 років поетапно протягом 10 років на 6 місяців за рік змінюється тривалість загального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років, а для окремих категорій працівників – необхідної вислуги років. Це стосується, зокрема, робітників локомотивних бригад, працівників на польових геологорозвідувальних роботах, робітників на лісозаготівлях і лісосплаві, плавскладу флоту, працівників освіти та охорони здоров’я, артистів та ін.

При цьому, умови призначення пенсій за вислугу років в частині тривалості раніше набутого спеціального стажу залишаються незмінним.

Наприклад: вчитель, лікар, які станом на 1 квітня 2015 року відпрацювали по  25 років, зможуть у будь-який час після звільнення з роботи скористатись своїм правом на призначення пенсії за вислугу років.

Олександр ЧЕРУХА,
начальник управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі                    

№ 13 від 28 березня 2015 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 265 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]