Понеділок

20.05.2019

00:10

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Внесено зміни у пенсійне законодавство

Зміни умов призначення пенсій на пільгових умовах

З 1 квітня ц. р. поетапно, протягом наступних 10 років (кожного року на 6 мі­сяців), змінюється вік жінок, необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах. Так, жінкам, які народилися після 01.04.1970 та працюють в особливо шкідливих та особливо важких умовах праці за списком пільгових професій № 1, вік виходу на пенсію по віку на пільгових умовах змінюється з 45 років до 50. Жінки, які народилися після 01.04.1965 та працюють в шкідливих та важких умовах за списком професій № 2, а також жінки — трактористи-машиністи; доярки, свинарки; жінки, зайняті на вирощуванні тютюну; робітниці текстильного виробництва; водії міського пасажирського транспорту будуть виходити на пенсію по віку на пільгових умовах у 55 років, замість 50. Зазначена зміна узгоджує пільговий пенсійний вік жінок із загальним пенсійним віком для жінок, який поетапно збільшується до 60 років, починаючи з 1 жовтня 2011 року.Також поетапно на 6 місяців за рік змінюється загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах як чоловікам, так і жінкам. При цьому необхідна тривалість пільгового стажу залишається без змін.

Зміни в пенсійному забезпеченні за вислугу років

З 1 квітня 2015 року на 5 років збільшується тривалість загального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років, робітників локомотивних бригад, працівників на польових геологорозвідувальних роботах, робітників на лісозаготівлях і лісосплаві, плавскладу морського та річкового флоту, при цьому залишаються незмінними вимоги щодо відпрацьованого спеціального стажу на зазначених роботах. Збільшення відбуватиметься поетапно, протягом 10 років на 6 місяців за рік. А працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального захисту поетапно збільшується необхідний спеціальний стаж для призначення пенсії по вислузі років з 25 до 30 років. Зміни умов призначення пільгових пенсій та пенсій за вислугу років торкнуться лише нових пенсіонерів, яким пенсія буде призначатись після 1 квітня 2015 року.

 Змінено порядок виплати працюючим пенсіонерам

Для них передбачено, що з 1 квітня по 31 грудня 2015 р. у період роботи виплачується 85% призначеного розміру пенсії; але це стосується лише пенсіонерів, розмір пенсії яких перевищує 150% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, — 1423.50 грн.Пенсії, що призначені в розмірі менше 1423.50 грн., працюючим пенсіонерам виплачуються у повному обсязі. У працюючих пенсіонерів, в яких розмір пенсії більше 1423,50 грн. і яким пенсія буде виплачуватися на рівні 85%, у будь-якому випадку розмір пенсії до виплати становитиме не менше 1423.50 грн.

Зазначена норма не стосуватиметься працюючих пенсіонерів з числа інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців та пенсіонерів, пенсії яким призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсія виплачується у повному обсязі, незалежно від розміру. У всіх випадках після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється в повному обсязі.

Військовим пенсіонерам, які працюють на спецпосадах, пенсії не виплачуються. В період роботи на інших посадах – призначені пенсії виплачуються без обмеження. Обмеження щодо виплати пенсії не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах в Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі транспорту, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України, Державній пенітенціарній службі України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національній гвардії України, органах військової прокуратури або беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою. Після завершення особливого періоду виплата пенсій таким особам здійснюється згідно із законодавством.

Сергій БАЗИЛЮК-КОТОВИЧ, 
головний спеціаліст Управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради

 

№ 23 від 5 червня 2015 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 177 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]