Середа

24.04.2019

14:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Во славу Федора Острозького

Сімнадцятого січня 1882 року помер Аполлоній Сендульський (народився 29 жовтня 1831 р.) – чи не найвидатніша постать волинського православного духовенства 2-ї половини ХІХ століття, визначний церковно-громадський і освітній діяч, невтомний дослідник волинської – і в тому числі – острозької давнини. 

Священик невеликого села Сивки тогочасного Острозького повіту (нині Білогірський район Хмельницької області), кількаразово головував на з’їздах духовенства Волинської єпархії, де немало зробив для розбудови духовних семінарій і училищ, а також церковно-парафіяльних шкіл краю. У власній парафії в Сивки, його працею було зведено храм, перший в історії православ’я освячений в ім’я преподобного Федора, князя Острозького. Він же ініціював написання особливої церковної служби в честь нашого святого (що й зробив професор богослов’я Ніжинського історико-філологічного інституту, протоієрей Андрій Хойнацький – уродженець Полонного на Волині).

Перу о. Аполлонія належить і нарис про князя Федора Острозького, опублікований у єпархіальному часописі. Крім цього нарису, «Волынские епархиальные ведомости», за 15 років надрукували понад 40 краєзнавчих нарисів А. Сендульського про окремі міста, містечка, села Волині. Історія значної їх частини тісно пов’язана з нащадками святого Федора – князями Острозькими. Символічно, що великий нарис про Острог прийшов до читачів уже тоді, коли його автора не було в живих.

Некролог про священика-просвітника з Острожчини був надрукований в «Киевской старине» – головній трибуні українського національно-культурого руху того часу. А до збереження деяких документів Аполлонія Сендульського прилучилися і працівники музею в Острозі, хоч до відбудови його святинь (Богоявленського собору, замку князів Острозьких) йому не довелося дожити.

Ведучий рубрики 
Микола МАНЬКО,
​заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника м. Острог

№ 3 від 17 січня 2015 р. Категория: Історія, краєзнавство і туризм | Просмотров: 290 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]