Неділя

19.05.2019

23:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Володимир ЛЕОНТЮК: «Головне, аби робота приносила задоволення»

При знайомстві з Володимиром Леонтюком важко зразу здогадатися, що від роботи цього веселого та жвавого хлопця залежить успішність розслідування практично кожного кримінального провадження. Адже він працює експертом-криміналістом Острозького МВ УМВС України в Рівненській області.  

Заходячи до його кабінету, одразу відчуваєш себе учнем, який потрапив до хімічної лабораторії – у звичайній дерев’яній шафі розміщено безліч склянок та порошків, а кругом багато техніки, призначення якої, для необізнаної людини абсолютно незрозуміле. Однак усім тим експерт з успіхом користується та стверджує, що без них працювати практично не можливо.

Чому Володимир обрав цю професію, нині він пояснити не може. І хоча про службу в міліції мріяв з дитинства, однак про кар’єру криміналіста задумався лише при вступі до Київського національного університету внутрішніх справ. Саме там він постав перед непростим вибором: стати слідчим чи обрати спеціалізацію експерта-криміналіста.

– Я довго вагався, яку спеціалізацію обрати, однак врешті-решт вирішив спробувати опанувати криміналістику. Звичайно, коли ми почали вчитися, я зрозумів, що це зовсім не те, що я очікував.

Однак, чим більше юнак опановував незнайому досі науку, тим більше йому подобалася майбутня професія, адже вона охоплює не лише юриспруденцію, але й фізику, хімію, математику та багато інших наук.

– Я маю допуск до проведення семи різновидів криміналістичних експертиз:
, дактилоскопічної, холодної зброї, почеркознавчої, технічної експертизи документів, ідентифікації особи за ознаками зовнішності та балістичної експертизи. Аби успішно виконувати свою роботу, мені потрібно знати, принаймні на початковому рівні, ледь не всі науки, – зазначає Володимир. – Адже криміналістика – комплексна наука, яка охоплює дуже багато інших. Однак, успіх залежить від ставлення до роботи – головне, любити свою професію і тоді все вийде.

А от найважчим у своїй роботі Володимир вважає ненормований робочий день, адже він єдиний, хто працює за цим фахом у нашому міськвідділі міліції, а це велика ділянка роботи. В обов’язки експерта входить виїзд на огляд місця події, збір речових доказів та проведення експертиз.

– Зазвичай мій робочий день починається о 8 годині ранку, а закінчується близько 19 години вечора. Інший час доби я повинен бути постійно на зв’язку, адже у разі виклику, я в складі слідчо-оперативної групи виїжджаю на місце пригоди. Інколи це викликає певні незручності. Наприклад, під час виконання експертизи, я змушений кидати її недоробленою, а повернувшись з виклику, розпочинати все знову.

Проте, не зважаючи на усі труднощі служби, Володимир не шкодує, що обрав фах правоохоронця. Адже вважає, що його робота не лише надзвичайно цікава, але й суспільно корисна. І хоча Володимир далеко від батьків, адже родом хлопець із Зарічненського району, проте вони повністю підтримують сина, адже бачать, що робота йому справді до вподоби.

За усі роки служби, а їх – чотири, Володимиру найбільше запам’яталась справа по незаконній вирубці лісу, саме тоді йому довелося виконати найважчу експертизу в своїй кар’єрі.

– Близько двох років тому, в Хорівському лісництві двоє невідомих здійснили порубку більш, ніж 10 дерев. Із місця події мною було вилучено контрольні зрізи стовбурів дерев. Оскільки кожний зріз лишає індивідуальні позначки, то при порівнянні двох шматків дерева можна визначити, чи були вони одним цілим. Однак, оскільки відразу злочинців впіймати не вдалося, то вилучені речові докази були поміщені в камеру зберігання, – згадує Володимир. – Саме там вони пролежали півроку, аж поки міліціонерам не вдалося впіймати злочинців. Під час огляду помешкань зловмисників у них було вилучено деревину. Мені необхідно було визначити, чи саме вона була викрадена. Але за цей час дерево порозтріскувалося, тож зробити подібну експертизу було вкрай важко. Однак, завдяки наполегливій та кропіткій праці мені вдалося встановити, що саме та деревина була викрадена з лісництва. Той висновок експертизи дав правоохоронцям можливість довести провину зловмисників, які понесли законне покарання за вчинене.

А от свій вільний час хлопець любить проводити з друзями та займатися спортом. Ледь не з дитинства Володимир захоплювався волейболом. Тож і нині він ним активно займається. А ще міліціонер займається настільним тенісом, бере участь у різноманітних змаганнях. Своєю найбільшою перемогою вважає здобуття третього місця у обласних змаганнях з цього виду спорту серед правоохоронців.

Вікторія АНТОНОВА, помічник начальника Острозького МВ УМВС України в Рівненській області по зв’язках із громадськістю, старший лейтенант міліції

№8 від 15 лютого 2014 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 324 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]