Неділя

21.04.2019

21:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Володимир Мацун: «Місто чисте, не зважаючи на бідність бюджету»
Чистота у місті, освітлення вулиць, тепло в оселях, послуги по захороненню – усе це компетенція комунальників міста, які відзначають своє професійне свято 18 березня. Тому напередодні цієї дати «Замкова гора» веде розмову із заступником міського голови Володимиром Мацуном про проблеми комунальної сфери, її перспективи і плани міської влади щодо благоустрою Острога.

– В минулому році відбулися зміни в комунальній сфері міста – підприємство «А.С» було приєднано до КП «Водоканал». Які наслідки цієї реорганізації?

– Перш за все, хочу зазначити, що до необхідності об’єднання двох підприємств привела обмеженість нашого бюджету. Значного економічного ефекту це не дало, адже в підп­риємстві «А.С» були скорочені лише дві посади – бухгалтера і керівника. Відчутнішим є організаційний ефект: уся комунальна служба зосереджена в одних руках, легше планувати і корегувати надання послуг острожанам, проведення робіт з благоустрою і прибирання. Тобто ми повернулися до тієї моделі комунальної служби, яка функціонувала в радянський час: нове – це добре забуте старе. Але проблемою залишається те, що в КП «Водоканал» працює всього 11 двірників, які обслуговують усе місто. Це значне навантаження і нелегка праця. Тому користуючись нагодою, прошу острожан шанувати її і підтримувати чистоту у місті.

– Володимире Степанови­чу, чи планується цьогоріч онов­лення матеріальної бази КП «Водоканал» коштами місь­кого бюджету?

– Рішенням сесії Острозької міськради підприємству виділено 240 тисяч гривень на поповнення статутного фонду, які будуть використані для придбання основних засобів. Зараз ОКП «Водоканал» оформляє запит в Державне управління охорони навколишнього середовища в Рівненській області з метою придбання обладнання для прочистки каналізаційних мереж. Воно вартує близько 170 тисяч гривень. У міському бюджеті таких коштів немає, а потреба в його придбанні постала вже давно. Після аварії водопроводу та каналізаційної мережі по вулиці Будьонного, яка сталася у лютому, придбання обладнання стало нагальною потребою. Сподіваємось на позитивне вирішення питання завдяки підтримці першого заступника голови Рівненської ОДА Анатолія Юхименка. Він знає про наші проблеми і пообіцяв своє сприяння.

– Тарифи на комунальні послуги. Чи буде їх підняття до кінця опалювального сезону?

– До кінця сезону тарифи на теплопостачання однозначно переглядати не будемо. Після його завершення і підбиття підсумків прийматимемо рішення. Врахуємо ріст мінімальної зарплати, зміну тарифів на енергоносії і вирішимо переглядати тарифи чи ні.

– У місті зареєстровано 2 ОСББ. Який стан справ в об’єднаннях і чим допомагає їм міська влада?

– Я не раз наголошував, що створення ОСББ – це перспектива господарювати в будинку самостійно, сплачуючи лише за водопостачання, водовідведення та вивіз ТПВ і при цьому маючи в оренді земельну ділянку на 49 років. Розмір квартплати встановлюється рішенням зборів членів ОСББ, і використовують ці гроші на власний розсуд. На цей рік ми плануємо провести капітальні ремонти двох будинків, де створені ОСББ. Тепер через обласне управління ЖКГ ми подали запити до державного бюджету на виділення коштів для проведення цих ремонтів. Сподіваємось, що кошти будуть виділені, ремонти зроблені, і жителі інших будинків переконаються у перевагах створення ОСББ.

– Які заходи з благоустрою міста плануються у цьому році?

– За кошти міського бюджету цьогоріч планується проведення реконструкції вуличного освітлення, в тому числі у парку Шевченка, на суму 113,5 тисяч гривень, реконструкції водопровідних мереж – 150 тис. грн. Зокрема, на вулицях Набережна і Пухова. Також заплановано реконструкцію під’їздів (заміна дверей) житлових будинків міста – 68 тис. грн., реконструкцію сходів житлових будинків (обладнання їх пандусами) – 40 тис. грн., реконструкцію дитячих майданчиків – майже 42 тис. грн., реконструкцію парку Сагайдачного – 20 тис. грн.

У планах – завершення асфальтування доріг. Зокрема, тверде покриття буде на вулицях Толстого (район Нового міста) і Мічуріна. Будемо закінчувати вулицю Весняну. На вищевказані роботи розробляється проектно-кошторисна документація, буде проведена її експертиза, і тоді піде фінансування цих робіт.

– Які побажання хочете адресувати усім працівникам комунальної сфери напередодні професійного свята?

– Перш за все, хочу нагадати острожанам, що чистота нашого міста залежить від кожного з нас, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Тому результативність праці комунальників значною мірою залежить від нас усіх. Я об’їздив багато міст, райцентрів і можу запевнити, що в порівнянні наше місто охайніше. Місто чисте, не зважаючи на бідність бюджету. На ті кошти, які виділяє міська казна комунальникам, робиться дуже багато. Тому дякую усім працівникам комунальної сфери та побутового обслуговування населення за їх вкрай необхідну, важливу, нелегку працю, за їх сумління і розуміння проблем. Бажаю міцного здоров’я, оптимізму, родинного благополуччя. Нехай на душі завжди буде сонячно, а весна дарує лише радість!

Спілкувалася Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 642 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]