Субота

20.04.2019

19:15

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Волонтери Острожчини» допомагають не лише мешканцям міста і району, а й тим, хто поруч з ними

На початку зими, 5 грудня, Україна і весь світ відзначають Міжнародний день волонтера. Сьогодні наша держава, як ніколи, є благодатним ґрунтом для волонтерської роботи, адже така діяльність нині вкрай важлива. Не кожен це може – безкорисливо допомогти іншому, допомогти морально і матеріально. Це не професія, але це одна з найблагородніших справ. Символічною ця дата стала і для нашої острозької громадської організації «Волонтери Острожчини», якій 5 грудня виповниться рівно 5 місяців від моменту її заснування. Єдиною метою організації на початку створення і зараз залишається – допомога бійцям АТО, учасникам війни на сході, зокрема, острожанам і вихідцям з Острозького району.

Організація працює на добровільних засадах. Упродовж цих п’яти місяців невтомно трудяться волонтери Світлана Панченко, Петро Тивончук і його сім’я, Григорій Аршинов та Володимир Степанюк – теж з сім’ями, Олег Ширяєв і його дружина, Галина Шишкова. Організація  активно співпрацює з київськими волонтерами, Межиріцькою сотнею (сотник Василь Шпарук), волонтером Ольгою Шевчук та щиросердно дякує їм за безмежну доброту і відданість волонтерській справі.

– Коли мобілізували бійців з Острожчини, нас ще не було, – розповідає Світлана Панченко. – Схвильовані батьки, так само як і працівники військкомату та органи місцевого самоуправління, мали перед собою стіну. Вони не знали, де і що купувати, куди звертатися, де брати необхідні для бійця речі. Переважно через соціальні мережі вони зверталися до людей з проханням допомогти. На одне з таких звернень ми відгукнулися, допомогли придбати тепловізор, після чого і створилася наша організація. Виникла така потреба – і ми стали працювати над забезпеченням необхідними речами, військовою амуніцією наших бійців. Спочатку приходили батьки, розповідали один одному про нас. Наша організація має контактні дані бійців, бо нам зручніше працювати безпосередньо з ними. Ми їм телефонуємо, або вони нам, закуповуємо усе необхідне, і «Новою поштою»  або волонтерською групою «Захар» відправляємо їм туди на полігон.

Сьогодні в зоні АТО перебуває близько 170 бійців з міста та району, кількома десятками з них опікуються «Волонтери Острожчини». За словами пані Світлани, хоч організація і працює в місті, волонтери однаково, без винятку, допомагають усім бійцям Острожчини, не розділяючи їх на місто і район. Адже коли в тепліші дні ставились палатки і скриньки для допомоги, то туди кидали гроші не лише місцеві жителі, а й сільські, особливо у базарні дні.

Більше того, організація допомагає не тільки мешканцям міста і району, а й тим, хто біля них.

– Коли нам телефонує боєць і розповідає, що виходячи з оточення, або через падіння снаряду, у нього згоріло все, але поруч з ним є ще два його вірних товариша, які теж постраждали, але не вихідці з Острожчини, ми все одно одягали всіх трьох. Купували нові комплекти форми, військові черевики, і передавали на всіх трьох бійців. Коли ми висилали посилку одному острожанину, який перебуває в Краматорську, ми туди клали кілька кілограмів цукерок, печива,  кілограм халви, кілька блоків сигарет, ліки, речі гігієни. Це ж зрозуміло, що то не на одного нашого бійця. Бо висилаючи посилку йому, ми ще й думаємо про ту роту хлопців, з якими він перебуває. Звичайно, що одягнути і нагодувати їх всіх ми не зможемо, але прагнемо хоча б найменшим допомогти.

Посилки, які відправляє організація, справді щедрі й надзвичайно важливі, адже там є чи не все необхідне: теплі речі, військова амуніція, продукти харчування тощо.

–  У посилці ми також надсилаємо теплі шкарпетки, биті валянки, білизну, футболки, светри, засоби гігієни, навіть рушнички чи вологі серветки, – усе відправляємо у великій кількості. Також передаємо лікувально-профілактичні пояси від радикуліту, які виконують функцію обігріву і підтримки хребта в здоровій формі, що вкрай важливо при носінні важкого армійського спорядження.

Як розповідає Світлана Іванівна, до прикладу, телефонує боєць і просить бушлат. Але волонтери не надсилають тільки його, а зазвичай ще й кладуть туди якийсь гостинець. Нині організація придбала грілки, які кріпляться до верхнього одягу і зігрівають упродовж 12 годин. Їх теж передають не на одного бійця, оскільки «не буде ж він один грітися, а інші мерзнути».

– На початках, передусім, ми купували бронежилети, військову форму та черевики, а потім, по можливості,  – кевларові каски. Певний період вони були в дуже великому дефіциті, ми їх замовляли у Києві, – зазначає пані Світлана, розповідаючи, як щоразу хвилювалися волонтери від моменту передачі таких касок з Києва до моменту отримання в Острозі, і далі – до моменту отримання бійцем на сході. – Ми передаємо для наших хлопців лише якісні та надійні речі, тому купували кевларові каски найвищого захисту 3А, вартістю 300 доларів одна. Так само і форму ми купуємо німецьку або американську, яка хоч і була у використанні, але знаходиться в дуже хорошому стані. Бронежилети, які ми придбали, теж лише хорошої якості – Корсар 4+ і 5+, останній за бажанням бійця, оскільки він дуже важкий. Тобто, абсолютно уся військова амуніція, яку ми передаємо, попередньо випробувана, перевірена, має надійну якість. Ми купуємо і надсилаємо іноді такі військові прилади, що не мали б цього робити, але робимо. Це і карематорні приціли, тактичні ліхтарики та пояси, тактичні рукавиці, тактичні окуляри, – все це повинно надаватись армією, а не волонтерами.

Чималим досягненням організації, яким справді можна пишатись, є те, що за час існування було передано понад п’ять десятків «потужних» посилок, які успішно, «без краж і пропаж», надійшли до бійців АТО. Подекуди, вартість однієї такої посилки, за словами пані Світлани, сягала вартості покупки однієї автівки. 

Кошти організація збирає різними методами. Майже у всіх магазинах міста, навіть у храмах, стоять банки «Допомога бійцям АТО» з номерами телефонів волонтерів, є карточка з рахунком, на який перераховуються кошти, також приносять гроші безпосередньо і самій організації. Знову ж таки, коли було тепліше, ставили палатки і діти волонтерів продавали сувеніри власного виготовлення, що теж допомагало зібрати певні суми. Як розповідає Світлана Іванівна, іноді приходять люди і приносять по 500-1000 гривень, не називаючи ні імен, ні прізвищ. А є й такі, які кинуть у банку 1 гривню і вимагають повної звітності. Організація її надає, адже щомісяця веде чіткий звіт з використання зібраних коштів з усіма витратами, чеками і квитанціями.

– Ми пишемо звіт з надходження і використання коштів, зібраних нашою організацією, і, завдячуючи вашій газеті, безкоштовно його публікуємо. Якщо за перших півтора місяця ми зібрали 105 тисяч гривень, за других півтора місяця – 61 тисячу 500 гривень, то за третіх півтора – 41 тисячу. Тобто бачимо, що кожного разу все менше і менше. Але ж війна продовжується, збір коштів теж триває, і наші солдати, кращі сини Острож чини, потребують нашої з вами допомоги.

Світлана Іванівна каже, що хоч особисто усіх бійців не знає, але серцем і душею вона з кожним. Хлопці стали настільки рідними й близькими, що коли телефонують, а це переважно уночі або зранку, то волонтери хвилюються і чекають того дзвіночка не менше батьків. Адже бувало таке, що по кілька днів не могли додзвонитися до бійців, і лише на третій-четвертий день пролунає дзвінок уночі і голос шепотом скаже: «Я в самому Донецьку. Потім передзвоню». 

Громадська організація «Волонтери Острожчини» не лише забезпечує усім необхідним наших хлопців з міста та району, а й морально підтримує, надсилає листи, які писали острожани, телефонує, співпрацює з батьками. Аби продовжувати цю справу, їй необхідна підтримка громади Острожчини, наше з вами милосердя, співпереживання і небайдужість.

Починаючи війну проти  України, негідник путін та його посіпаки розрахували, напевне, усе до дрібниць: і кількість нашої армії, і стан держбюджету, і обсяг військової техніки. Але одного вони не передбачили: свідомість і патріотизм нашого народу, який сьогодні, на чолі з волонтерами, майже на 90% забезпечує українських хлопців в зоні АТО. І саме завдяки волонтерам, які невтомно збирають, вторговують, а часом просто вимолюють кошти, які стоять в тилу і ризикують життям, доставляючи посилки в саме серце війни – наша армія продовжує захищати і боротися за незалежність, свободу і цілісність нашої держави. Слава Україні! Героям слава!

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 49 від 29 листопада 2014 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 600 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/5
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]