Субота

20.04.2019

19:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вона – джерело життя на Землі…

Все живе пішло з води, її використовують у всіх галузях народного господарства. Вода – невід’ємна умова існування життя, здоров’я та активної діяльності людини, тому дуже важливо оберігати її. Дослідники стверджують, що у майбутньому на планеті будуть проблеми не з кількістю води, а з її якістю. Якщо викиди шкідливих речовин у річкові води, моря та океани продовжать збільшуватись, то ще до 2030 року, за даними ООН, ми зіткнемось із проблемою нестачі питної води. 

Дуже часто можна побачити біля річок та озер гори сміття та відходів. Їх залишають після себе люди, які прийшли відпочити, але не прибирають за собою. В результаті, це призводить до того, що інші, та й вони самі, потім змушені пити забруднену воду. Багато людей вважають, що проблеми на планеті – то вина когось іншого, але всім варто почати з себе, обережніше ставитись до природи та не давати забруднювати її іншим.

У багатьох куточках світу є гостра проблема нестачі води, особливо в спекотній та посушливій Африці, Австралії, Азії, Південній Америці. Зараз більше мільярда людей змушені пити та використовувати для інших потреб забруднену воду з річок. Але такі проблеми є не лише за кордоном, а й в Україні. У 2013 році у Закарпатті, яке вважається найбільш забезпеченим водою регіоном, через спеку та малу кількість опадів виникли значні проблеми з нестачею питної води. Це означає, що подібне може статись у майбутньому і в інших областях України.

Острожчина добре забезпечена водними ресурсами. Найбільшими річками у нас є Горинь, Вілія та Збитенка, також є багато ставків та два водосховища – Новомалинське й Нетішинське, які забезпечують людей водою, а також дають притулок багатьом видам тварин, зокрема, рибам.

– Населення міста Острога користується питною водою комунального водопроводу та індивідуальних криниць, – розповідає начальник Острозького міжрайонного відділу лабораторних досліджень Володимир Півень. – Так як деякі мережі водопроводу у місті старі, то вода інколи не відповідає нормам. У 2014 році із 17 проб не відповідала одна. У індивідуальних криницях вода задовільної якості. В Острозі багато людей користується водою з джерел, які знаходяться на вулицях Татарська та Бельмаж. Ми постійно контролюємо стан води. Мусимо констатувати, що проба з джерела по вулиці Бельмаж не відповідає нормам. У цілому в Острозі вода непогана, але жителям міста варто дотримуватись правил профілактики кишкових інфекцій та кип’ятити воду.

Яна БИСТРИЦЬКА

№ 12 від 21 березня 2014 р. Категория: Природа і екологія | Просмотров: 191 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]