П'ятниця

26.04.2019

04:44

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вони зцілюють душу

Сучасний навчальний заклад неможливо уявити без практичного психолога і соціального педагога. Зрозуміло, що з урахуванням спрямованості сучасної школи максимально важли­вим є соціально-психологічний супровід навчально-виховного процесу. 

Хоча проблемам діяльності психолога і соціального педагога присвячено безліч наукових праць, публікацій у професійній літературі, та, на жаль, сьогодні у багатьох виникають такі питання «Що робить практичний психолог та соціальний педагог у закладі?», «Що він має робити з учасниками навчально-виховного процесу?», «Коли звертатись до практичного психолога?», «Як він нам допоможе?» та безліч інших.

Думаю, варто «пролити світло» на міфи щодо роботи практичного психолога.

Міф 1. Психолог – «чарівник».

Більшість людей вважає, що психолог помахом чарівної палички вирішить ВСІ проблеми.

Насправді, це не так. Психолог – це людина, професіонал, завдання якого розширити знання з питань вікових норм, криз, взаємостосунків, варіантів вирішення проблеми, пошуків нового місця в життєвій системі тощо.

Міф 2. Психолог – порадник.

Психолог-професіонал ніколи не нав’язує порад. Адже ніхто не може бути більш компетентним у житті людини, ніж вона сама. А також тому, що відповідальність за власний вибір клієнта не може нести ніхто, навіть психолог.

Міф 3. Психолог може змінити того, кого потрібно.

Досить розповсюдженим уявленням є те, що психолог може миттєво змінити або дитину, або дорослого так, що вони зразу ж стануть «такими як треба».

Проте завдання психолога – спільно з батьками вплинути на ситуацію, адже часто поведінка дитини є результатом неефективних виховних заходів самих батьків, і тому варто перебудувати стосунки з дитиною, змінити правила в сім’ї. Потрібно розуміти, що те, що формувалось роками, за годину не можливо змінити.

Міф 4.  Психолог працює тільки з «ненормальним» людьми. Нормальна, здорова людина до психолога не піде.

 Один із найпопулярніших міфів. Перш за все, психолог за визначенням має справу зі здоровими людьми, що мають ті чи інші труднощі, проблеми. З психічними відхиленнями має справу лікар, психіатр. Це медична спеціалізація. Психолог консультує, розбирається з приватними випадками, дає рекомендації.

Міф 5. У психолога не повинно бути проблем, інакше який же він психолог і як може допомогти іншим?­

Психолог – не Бог. У нього можуть бути і бувають проблеми. Єдине, що потрібно від хорошого фахівця, це усвідомлювати свої проблеми, тримати їх під контролем, щоб вчасно відстежити.

 Важливість діяльності практичного психолога визнано і на рівні нашої держави, тому 23 квітня відзначався Всеукраїнський день психолога. Саме з нагоди цього свята та з метою популяризації психологічних знань, досвіду роботи працівників психологічної служби серед учасників навчально-виховного процесу з 20 по 24 квітня у місті проведено Тиждень психології.

У його рамках фахівцями психологічних служб навчальних закладів проведено низку заходів із застосуванням інноваційних соціально-психологічних технологій і методик. Зокрема: 20 квітня на базі Острозької ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 – тренінг для членів учнівського самоврядування з елементами символдрами та Юнгіанської піскової терапії «Профілактика посттравматичних стресових розладів» (тренер Богдана Романчук). 21 квітня на базі того ж навчального закладу був проведений майстер-клас методиста з психологічної служби методичного кабінету відділу освіти виконкому Острозької міської ради Богдани Романчук із теми «Застосування «Sandplay» і кататимно-імагінативної психотерапії у психокорекційній роботі психолога з дітьми, педагогами, батьками, які пережили психотравмуючі ситуації». 22 квітня на базі Острозького ДНЗ №1 «Ромашка» відбувся семінар-практикум для педагогічних працівників «Казкотерапія – шлях до пізнання себе» (тренер – Іванна Андрощук). 23 квітня на базі Острозької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 відбулося свято з елементами тренінгу для учнів 4 класу «Подорож у країну Психоландію» (практичний психолог, соціальний педагог Алла Ціось). 24 квітня на базі Острозького ДНЗ № 2 «Веселка» було організоване заняття для педагогічних працівників з елементами тренінгу «Психологічний захист від маніпулювання» (тренер – практичний психолог Оксана Олішевська).

У тижні психології взяло участь 5 практичних психологів, 2 соціальних педагога, 60 педагогічних працівників, 320 дітей дошкільного та шкільного віку.

З нагоди Всеукраїнського дня психолога, хочу подякувати фахівцям психологічної служби за плідну співпрацю, високий професіоналізм та побажати всім професійної, особистісної самореалізації, гармонії зі світом та собою.

Богдана РОМАНЧУК,
​методист з психологічної служби відділу освіти виконкому Острозької міської ради, арт-терапевт

№ 19 від 8 травня 2015 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 115 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]