Неділя

21.04.2019

17:27

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ворожили і калиту кусали
У  грудні є одне з-поміж найбільших, найвеселіших та найочікуваніших свят – свято Андрія. Саме тоді, за українським звичаєм, молодь збиралася в одній хаті на Великих вечорницях і влаштовувала там ворожіння, забави і співи.

Так і у нас, Острозькій спеціальній школі-інтернаті для дітей з вадами слуху, в цей день не сумували, а веселились.

Як правило, вечорниці проводилися в оселі шанованої в селі жінки, яка повинна була наглядати за молодими людьми. У нас же господарями були вихователі 9 класу Малецький В.Л. та Ярмольчук І.Б. Про самі ж вечорниці розказувала класний керівник 9 класу Янчук Н.В. І розпочалося театралізоване дійство.

Першими зібралися дівчата, аби встигнути до приходу хлопців приготувати спільну вечерю, наліпили вареників, і, найголовніше, спекли калиту. Ще до приходу хлопців-кавалерів розпочався найтаємничіший звичай, якого так чекали дівчата – ворожіння… Господиня дівчат за дровами посилала, а вони по в'язанці брали і потім їх рахували. Якщо була парна кількість – бути весіллю.

А коли завітали юнаки, почалися забави, пов’язані із кусанням калити. Обрали пана Андрія – шанованого парубка, який тримав інший кінець стрічки, прив’язаної до калити. Періодично тягнув стрічку, щоб ніхто не зміг вкусити калиту! А дівчата невдах обмащували сажею. Після цього господиня зажадала у хлопців викупу за смачні пироги – виконання бажань дівчат: перенести через хату, освідчитись в коханні, затанцювати, показати молодечу силу та інше. Веселились старшокласники від душі.

В кінці свята учениця 9 класу Чернюк Світлана подарувала чудову пісню «А я бажаю вам добра». Гостей почастували смачними варениками із сюрпризом!


Ліна ЯНЧУК, педагог-організатор Острозької спеціальної школи-інтернату для дітей з вадами слуху
Просмотров: 284 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]