Неділя

21.04.2019

17:06

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вперше шахове військо в атаку повів під час служби в армії

Напередодні свята всіх шанувальників давньоіндійської популярної гри я вирішила написати про одного з найзаповзятіших і найстарших активних гравців-аматорів Острозького краю Станіслава Рудюка з Оженина. Незважаючи на поважний вік, він із задоволенням бере участь у всіх турнірах на Острожчині, граючи достойно з молодшими та сильнішими суперниками, часто перемагаючи. 

Родом Станіслав Рудюк із села Шикеринці Хмельницької області. Там він народився 10 січня 1937 року, потім вчився у школі. Коли хлопець її закінчив, то сім’я переїхала в село Снігірьовка Миколаївської області. Звідти його призвали в Радянську армію. Служити довелося у Ворошиловграді (нині – Луганськ). На кінець своєї служби він був сержантом, командиром міномета. У своєму підпорядкуванні мав 5 солдатів. Добре стріляв і мав подяки. Під час трирічної служби герой моєї розповіді навчився грати в шахи. Там здобув свої перші перемоги і пристрастився до популярної гри.

Після демобілізації Станіслав Маркович повернувся в село Снігірьовку. Звідти поступив до Київського політехнічного інституту. Після навчання повернувся знову на Миколаївщину, де влаштувався апаратником на роботу в сусідньому селі Засілля. Там він добре заробляв, часто брав участь у різних турнірах з шахів, був їх переможцем і призером.

У кінці 80-х років Станіслав Рудюк із сім’єю переїхав на Острожчину, де почав працювати на Острозькому цукровому заводі цукроваром. На підприємстві він трудився до виходу на пенсію і навіть більше, аж до часу, коли завод зупинився. Він каже, що там заробив багато хвороб, які сьогодні про себе дають знати.

Станіслав Маркович дуже любить шахи. Він учасник усіх, або майже всіх, турнірів пам’яті Йосипа Аршинова. Впродовж багатьох років він отримував приз, як найстарший учасник престижного і вже міжобласного рейтингового турніру. Будучи в поважному віці, чоловік добре грає і відважно чинить супротив молодшим колегам, розрядникам, інколи добивається з ними нічиєї чи навіть перемоги. Звісно, є в активі шахового аксакала Острожчини й перемоги над суперниками рівними за силою та слабшими, починаючими шахістами. Грав пенсіонер і на І відкритому міському турнірі з шахів на призи нашої газети, який проводився 6 червня ц. р. Він з 20 шахістів, причому значно молодших за нього, зайняв 9 місце, набравши 2,5 очка.

Ветеран розповідає, що він часто грає в шахи зі своїми знайомими в селищі Цукрового заводу. А коли приїжджає в Острог, то намагається зіграти в шахи з кимсь із мешканців нашого міста. Часто він грав у шахи з Йосипом Аршиновим, Михайлом Лазніковим, уже покійними, а також з Олександром Гладуненком, Валентином Шаранським та ін.

Я знаю, що Станіслав Рудюк має багато учнів. Він допомагав керівнику шахового клубу, приходячи на заняття. Також чоловік навчав, і продовжує це робити, дітей своїх сусідів грати в давньоіндійську популярну гру. Заважає чоловікові займатися улюбленим хобі хвороби очей та хребта. Проте, він завжди із задоволенням сідає за шахівницю, щоб повести у бій коней, слонів та інше шахове військо. Партії, як і суперники, бувають різні. Але навіть програвши, Станіслав Маркович не впадає у відчай, а пропонує зіграти ще одну, щоб взяти реванш. Буває, що навіть молодший гравець, сильніший, «прогавить» якусь фігуру, і ветеран має шанс на хороший результат…

Напередодні Міжнародного дня шахів вітаємо Станіслава Рудюка, а також усіх шанувальників давньоіндійської гри зі святом. Бажаємо запеклих битв тільки на шахівницях, а також здоров’я, достатку, сімейного щастя й цікавих партій.

Анастасія КУЗНЄЦОВА

№ 29 від 18 липня 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 201 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]