Субота

20.04.2019

19:48

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вправно дає лад фінансам, цифрам і паперам

Життєвому оптимізму цієї жінки можна, хіба що, позаздрити. Сповнена енергії, завзяття, життєлюбна, усміхнена, впевнена у собі. Її зовуть Тетяна, що в перекладі означає «упорядниця», «засновниця». Тож і не дивно, що вона – Тетяна Парфенюк – за професією бухгалтер – понад двадцять літ вправно дає лад фінансам, цифрам і паперам. Навколишнє життя жінка сприймає у цифровому форматі, знає напам’ять чи не половину номерів з телефонної книжки, машини та інші речі ідентифікує за номерами. Тверда у роботі, але м’яка за характером, допомагає усім, хто до неї звертається, активно підтримує місцевих волонтерів та неодноразово є спонсором благодійних заходів. 

– Професія бухгалтера сьогодні вимагає тримати руку на пульсі в такому ритмі, що іноді 24-х годин не вистачає. Якщо хочеш чогось досягти, мусиш усе знати і встигати, – відразу про особливості професії розпочинає бесіду Тетяна Степанівна.

За плечима у неї чималий досвід роботи на цукровому заводі, приватних установах, фірмах. Її професійна діяльність доволі насичена, зрештою, як і біографія. Народилась пані Тетяна в маленькому російському містечку далекої Архангельської області, де батьки були на заробітках. Як розповідає жінка, виросла вона серед білих ведмедів, паромів та криголамів, які запам’ятались їй на все життя. В Україну батьки повернулись, коли дівчинка йшла в перший клас. Спочатку оселились в с. Плоска нашого району, а згодом переїхали у власний будинок в Оженині, де нині і проживає Тетяна Степанівна. Після закінчення школи дівчина дуже хотіла в медицину, але батьки чомусь відмовили. Тому вона вступила на механічний факультет тодішнього Рівненського інституту водного господарства. Однак, чи то через не ту спеціальність, чи через брак спілкування (вона була єдиною дівчиною в групі), провчилась дівчина там лише 12 днів. Після чого пішла у технічне училище, в якому навчалось пів її класу і яке закінчила з відзнакою.

1980 року Тетяна вступила у Київський технологічний інститут харчової промисловості на економічний факультет. А через 3 роки вийшла заміж. Жінка з посмішкою пригадує романтичне знайомство, коли вона поверталась зі своєї першої практики в Квасилові, де працювала два місяці касиром, а чоловік повертався з празнику. Обоє їхали потягом Ковель – Київ, в якому і познайомились.

Після декретної відпустки Тетяна Степанівна пішла працювати на цукровий завод, що в Оженині, спочатку – простим рядовим бухгалтером, згодом – заступником головного бухгалтера. Паралельно жінка працювала ще на приватній фірмі головним бухгалтером. На цукровому заводі пані Тетяна пропрацювала 13 років. Роботу в ті часи називає вкрай не легкою: люди працювали важко, а готівкової маси не було, видавалась натуральна оплата, яку хто використовував, а хто мусив продавати, щоб якось прогодувати сім’ю. У 1999 жінка влаштувалась головним бухгалтером на підприємство по виробництву бетонної черепиці сухого пресування. А згодом, коли почали підростати діти, – двоє синів і одна донечка – вирішила відкрити власну справу. Сьогодні Тетяна Парфенюк співвласниця острозького ресторану «Рікос».

– До бухгалтерії жаги не втратила, я її дуже обожнюю, досі з нею живу. Я не можу прожити день, не дізнавшись про новини бухгалтерського обліку. Я повинна знати всі нововведення, особливо в законодавстві, яке змінюється дуже часто, що не полегшує нам роботи, – розповідає Тетяна Степанівна.

Здобуті знання і досвід праці в бухгалтерії неабияк допомагають їй нині в роботі. Сьогодні жінка не лише успішний підприємець, а й хороший соратник – вона завжди готова прийти на допомогу іншим підприємцям, які тільки починають свою справу, підказати їм, щось порадити.­

– Сьогодні кожен підприємець – це свого роду бухгалтер. А якщо він знає, що таке дебет і кредит, то він великий бухгалтер, – з посмішкою зазначає Тетяна Степанівна, розповідаючи про основні критерії спеціаліста. – Справжній бухгалтер повинен мати неабияке терпіння, холодний здоровий розум, тверде слово. Він має бути наполегливим та одночасно привітним, усміхненим, допомагати кожному, хто до нього звернеться. Кваліфікований бухгалтер повинен щоденно вчитися і йти у ногу з прогресом.

А ще, за словами Тетяни Парфенюк, справжній той бухгалтер, якого у день професійного свята привітало не менше 100 людей. Отож, «Замкова гора», можливо, перша зі ста, щиро вітає Тетяну Степанівну та усіх бухгалтерів Острожчини з професійним святом, бажає їм добра, миру, здоров’я, успіхів у роботі та всіляких гараздів!

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 28 від 11 липня 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 119 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]