Субота

20.04.2019

20:07

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вшанували пам’ять Кобзаря

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. У вівторок, 10 березня, в парку ім. Т. Шевченка відбувся мітинг, присвячений 201-й річниці від дня народження Кобзаря. Біля пам’ятника поетові зібрались представники влади міста та району, освітяни, учні, студенти та усі, хто не байдужий до Тарасового слова. ­

Ведуча заходу начальник відділу культури і туризму Зоя Систалюк нагадала усім присутнім про нагоду події, розповіла про велич постаті, яку йменують Прометеєм, провісником, співцем вселюдського єднання.

До вітального слова була запрошена голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька. Вона зазначила, що на початку березня щороку не лише український народ, а й вся світова громадськість відзначає день народження символу української держави.

– Творчість поета важко переоцінити. Тарас Шевченко підняв на найвищий рівень ту неоцінену духовну спадщину, яку протягом багатьох віків створювали українські безіменні пророки, – українську народну творчість. І в ряду національних культур він здобув цілком заслужене місце для нашої української культури, – розповіла Валентина Стрілецька, процитувавши наостанок класика з надією, що «на оновленій землі врага не буде супостатата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі».

Також з нагоди річниці виступили з найкращими словами про Великого Кобзаря заступник директора з навчальної роботи Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Світлана Олійник, студенти 4 курсу Острозької академії: Ольга Полюхович, яка нагадала присутнім біографію поета, Марія Ткачук, яка розповіла більше про його творчість, як поетичну, так і художню, Олена Бондар та Вікторія Ковтунович, які продекламували вірші поета.

Після цього громада міста разом із представниками влади поклали квіти до пам’ятника українського пророка, вшанувавши його пам’ять та велич.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 11 від 14 березня 2015 р. Категория: Події | Просмотров: 224 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]