П'ятниця

19.04.2019

10:05

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вшанували прапор і вручили паспорти
Кожний народ, маючи свою історію, свято оберігає також власні історичні святині – герб, прапор, гімн і мову. Не є винятком і наша молода держава. У важкі роки неволі синьо-жовтий стяг став символом боротьби за незалежність. Під ним вона у важкій борні здобувалася. В честь передвісника незалежності, її головного символу щороку напередодні Дня Незалежності ми відзначаємо і його свято. У четвер, 23 серпня, на центральному майдані міста відбулася урочиста церемонія підняття прапора України та вручення паспортів молодим громадянам незалежної держави.

Ще до початку дійства центральний майдан міста постав святково прибраним у синьо-жовті кольори. Все більше і більше приходило туди людей. Ведуча Світлана Панченко оголошує про початок святкового дійства. Поетичними рядками вона говорить про Україну, Батьківщину, надію, прапор, який онукам віддамо і він світитиме вічно прийдешнім вікам.

Після того було оголошено, що почесне право внести Державний прапор України надається вчителю інформатики Острозького НВК «Школа І-ІІІ ступенів – гімназія» Сергію Хоровському,  вчителю музики  та художньої культури того ж навчального закладу Наталії Ярмолович, головному спеціалісту сектору з питань опіки, піклування й усиновлення служби у справах дітей Острозької РДА Володимиру Федорчуку, методисту районного Будинку культури Наталії Ясінській. Під звуки козацького маршу, крокуючи гордо вони внесли розгорнутий стяг Української держави на центральний майдан, де зібралося дуже багато народу, представників установ, підприємств і організацій міста і району. Підійшовши до флагштоку, прапороносці приєднали прапор до стрічки.

Під звуки Гімну, Державний прапор України підняли спільно Острозький міський голова Олександр Шикер, голова Острозької РДА Василь Дума та голова райради Рустам Хутиз. Перед цим кожен з них, стаючи на одне коліно, цілував знамено.

Квіти до па­м’ятника народному пророку, титану духу,  поборнику святої правди Тарасу Шевченку було надано право покласти бібліотекарю Острозької бібліотеки для дітей Вікторії Степанюк та начальнику відділу соціальних допомог  Острозького центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Костянтину Кирилюку. До меморіальної дошки нескореному борцю за  незалежність і волю України, Герою України, людині, яка разом з іншими борцями за незалежність в 1991 році внесла синьо-жовтий стяг до Верховної Ради В’ячеславу Чорноволу було доручено покласти головному спеціалісту відділу освіти виконкому Острозької міськради Олексієві Опольському.

Після цього в такій же святковій і урочистій обстановці міським головою Олександром Шикером та головою Острозької РДА Василем Думою було вручено шістнадцятирічним юнакам і дівчатам паспорти громадянина України, тексти Конституції та гімну острожанам Антону Калінчаку та Іллі Покотило, хорівчанці Соломії Гаврилюк, межирічанці Вікторії Драчук та жителю Розважа Олегу Ярощуку. Виконавши свою почесну місію, Олександр Федорович та  Василь Іванович сердечно привітали молодих громадян України, побажали їм бути гідними синами і дочками незалежної держави, закликали шанувати і любити її, як рідну матір свою, молитися за неї і божественну українську мову.

На закінчення заходу бандуристка Олена Мальчик заспівала пісню «Моя Україна», а ведуча Світлана Панченко висловила сподівання, що  у шаленому вирі життя Україна стане на тверду основу предковічних традицій, народ заживе щасливо і багато.

Іван ГЛУШМАН

Просмотров: 332 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]