Понеділок

22.04.2019

04:04

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вшанували трагедію голокосту
Міжнародному дню пам’яті жертв голокосту був присвячений тематичний вечір у підлітковому клубі «Надія», який провела директор Центру культури і дозвілля Світлана Панченко.  

На початку заходу ведуча нагадала, що голокост – це цілеспрямоване винищення людей єврейської національності, зупинилась на нових фактах з біографії «батька» голокосту Адольфа Гітлера. Світлана Іванівна розповіла відвідувачам клубу і відлуння цієї біди у нашому краї – розстрілів євреїв в урочищі Красностав, в Нетішині і перейшла до трагедії Бабиного Яру в Києві.

– 19 серпня 1941 року коли місто було взяте фашистами, коли НКВС підривало будинки, німці переклали відповідальність за ці акції на плечі євреїв, – говорила Світлана Панченко. – Вони оголосили нібито мобілізацію єврейського населення у Німеччину з вимогою 29 вересня прибути на перехрестя Мельникова й Доктерівської вулиць, взявши із собою документи, гроші й коштовності. Євреїв, що зібралися, кати погнали до Бабиного Яру, відібрали в них всі цінності, а потім розстріляли. Серед розстріляних була і Олена Теліга, яка загинула разом з соратниками по газеті «Українське слово». Її колеги, люблячий чоловік свідомо пішли на розстріл разом з нею, демонструючи солідарність та патріотизм.

Точну кількість жертв голокосту встановити не можливо – 70 тисяч людських життів чи 200 тисяч. Але за свідченнями очевидців, зачитаними на вечорі, це був свідомий злочин, наруга над людським життям, яку фашисти під час розстрілу приглушували голосною музикою.

– І тоді були люди, які готові були віддати власні життя за інших, переховуючи євреїв, – продовжувала розповідь ведуча. – Це Праведники Світу, чиї імена викарбувані на Горі Пам’яті. Нам потрібно пам’ятати про трагедію голокосту, поважати людей інших національностей, знати свою історію, щоб зберегти мир.

Розповідь ведучої супроводжувалась ліричною музикою, був прочитаний вірш Олени Теліги, написаний перед розстрілом. Слухачі задавали питання, до обговорення долучився і головний спеціаліст відділу з питань сім’ї, молоді та спорту Олександр Юрчук. На завершення слухачі подякували Світлані Панченко за змістовний захід.

Олена ТОЛОЧИК
№5 від 2 лютого 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 235 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]