Вівторок

23.04.2019

05:55

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вшанували загиблих афганців
Цього дня немає у переліку дат, які прийнято відзначати. Та про нього дуже добре знають ветерани війни в Афганістані. 25 грудня 1979 року Радянський Союз ввів свої передові елітні війська на територію далекої і маловідомої до того часу азіатської країни. Пригадати ті трагічні події, вшанувати пам’ять загиблих в ДРА, померлих у мирний час від ран вдома ветеранів тієї війни зібрались острожани у вівторок у міському сквері ім. Сагайдачного біля відкритого у травні цього року прекрасного пам’ятника.  

Рішення ввести радянські війська до Афганістану було ухвалене 12 грудня 1979 року на засіданні Політбюро ЦК КПРС і оформлене секретною ухвалою. Цей крок пояснювався тим, що є загроза іноземного військового втручання та «прохання» керівництва Афганістану. 25 грудня 1979 року почалося введення радянських військ в ДРА трьома напрямами: Кушка – Шинданд – Кандагар, Термез – Кундуз – Кабул, Хорог – Файзабад. Десант висаджувався на аеродромах Кабула, Баграма, Кандагара. Через два дні палац президента Афганістану в столиці країни був узятий штурмом бійцями спецназу. Тодішній президент Хафізулла Амін та його охоронці були вбиті. Владу взяв у свої руки Бабрак Кармаль.

Пригадати початок тієї війни, вшанувати пам’ять полеглих біля пам’ятника прийшли працівники міської ради на чолі із міським головою Олександром Шикером, члени Острозької організації Української спілки ветеранів Афганістану, якою керує полковник Володимир Гурницький, мешканці міста, району, представники громадських організацій.

Коли біля пам’ятника зібрались люди, Володимир Гурницький з товаришами спочатку запалили лампадки. Потім, звертаючись до присутніх, Володимир Феліксович подякував усім за пам’ять, допомогу у спорудженні чудового пам’ятника і нагадав, як був втягнутий Радянський Союз у війну. На завершення свого виступу він запропонував вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання та покласти до пам’ятника вінки та квіти.

Іван ГЛУШМАН


№52 від 29 грудня 2012 р. Категория: Події | Просмотров: 452 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]