Понеділок

20.05.2019

00:06

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Встановлено групу інвалідності: як оплатити листок непрацездатності?

На превеликий жаль, загострення звичайного, здавалося б, захворювання, отриманої травми, нерідко призводить до стійкого розладу функцій організму хворого та встановлення йому групи інвалідності.

Те, що допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності, за весь період до відновлення працездатності, на сьогодні є відомим фактом. Натомість, набагато більше труднощів викликає питання правильної оплати листка непрацездатності, який закривається у зв’язку з встановленням інвалідності – так, і щоб хворий, визнаний інвалідом, отримав належну йому допомогу за рахунок коштів Фонду, і щоб страхувальник-роботодавець при цьому не допустив порушення законодавства.

Відповідно до частини 2 статті 22 Закону України «Про загально­обо­в’яз­кове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 у новій редакції (далі — Закон), допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі – МСЕК) інвалідності, незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Медико-соціальна експертна комісія визначає ступінь обмеження життєдіяльності людини, причину, час настання, групу інвалідності тощо.

Нормативними актами, що регулюють порядок направлення хворого на МСЕК, порядок встановлення інвалідності, правильність заповнення листка непрацездатності у разі встановлення інвалідності, є Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 03.12. 2009 р. № 1317 зі змінами та доповненнями (далі – Положення № 1317), Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом Міністерст­ва охорони здоров’я від 13.11. 2001 р. № 455 (далі – Інструкція № 455), Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена спільним наказом МОЗ, Мінпраці, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11. 2004 р. № 532/274/136-ос/1406 (далі – Інструкція № 532).

Відповідно до пункту 7 Положення № 1317, медико-соціальна експертна комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для встановлення інвалідності протягом п’яти днів з дня надходження документів.

У свою чергу, пунктом 3.11 Інструкції № 532 визначено, що дата встановлення інвалідності має збігатися з днем надходження (реєстрації) документів до МСЕК.

При цьому, у випадку визнання хворого інвалідом, листок непрацездатності закривається днем надходження документів хворого на МСЕК, дата встановлення інвалідності обов’язково вказується у листку непрацездатності (пункт 4.3 Інструкції № 455).

Таким чином, підсумовуючи вищенаведене, і застрахованій особі, і роботодавцю варто мати на увазі: в разі встановлення працівнику інвалідності, листок непрацездатності оплачується за рахунок коштів Фонду до дня надходження документів до медико-соціальної експертної комісії, день встановлення інвалідності не включається до періоду тимчасової непрацездатності та не оплачується.

Віталій ГАЙНАЛІЙ,
Здолбунівська МВД РОВ ФСС з ТВП

№ 17 від 25 квітня 2015 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 312 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]