Неділя

21.04.2019

21:14

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вступна кампанія. 10 порад від тих, хто це пережив
Липень – час «Х» для тих, хто ще місяць тому радісно прощався зі школою, мріючи про захоплююче доросле життя, а сьогодні іменується гарним, модним словом абітурієнт. Ще вчора багатьом із них здавалися всі гори по плечу, а нині, тримаючи на руках сертифікат з балами ЗНО, розгублено гортають сторінки довідника, знову задаючи собі сакральне запитання: куди піти вчитися?  

Але і ейфорія, і розпач – це крайнощі, істина, як завжди, десь посередині. Можливо, саме наші поради допоможуть вам її знайти.

1. Реально оцініть свої шанси. Для цього скористайтеся інформацією про вступ попередніх років, яку можна знайти на офіційному сайті (http://www.vstup.info). Подивіться, з якими балами проходили на бюджет абітурієнти попередніх років, швидше за все вони такими ж будуть і цього року. І, якщо ви зараз знаходитесь далеко від лінії, яка відділяє заповітні бюджетні місця, не варто занадто панікувати, ви можете значно посунутись, після першої ж хвилі, і навпаки, якщо ви бачите, що ваша сума балів нижча, ніж зазвичай прохідна у цьому ВНЗ, не тіште себе ілюзіями. Шукайте менш іменитий заклад.

2. Якщо у вас посередні бали, не поспішайте подавати заявки на вступ. Документи у вас приймуть і в останні дні, ще й черг уникнете. Зате ви зважено використаєте усі відведені законом спроби: 5 ВНЗ на 3 спеціальності. Подавши всі 15 заявок в перші ж дні, згодом можна зрозуміти, що у той університет чи на ту спеціальність занадто великий конкурс цього року, і ви навряд чи пройдете, а в інший можна було б пройти, та вже не можна подавати документи, спроби використані.

3. Слідкуйте за хвилями зарахувань особисто. Навчальні заклади можуть вам зателефонувати, повідомити про те, що ви рекомендовані до вступу, але не зобов’язані це робити. Тому слідкуйте самі, перш за все на сайтах університетів, інститутів тощо. Проте зауважте, що офіційним повідомленням про надання рекомендацій до зарахування вважається оприлюднення відповідного рішення на інформаційних стендах приймальних комісій вищих навчальних закладів. Рейтингові списки, оприлюднені іншим шляхом (в т.ч. в ІС «Конкурс» та на інших інформаційних сайтах) не є офіційними.

4. Якщо ви проходити в 1 чи 2 хвилю зарахування, не вагайтесь, подавайте оригінал документів. Так ви себе підстрахуєте. В разі, якщо вас згодом рекомендують до зарахування в інший, бажаний для вас виш, ви маєте законне право забрати оригінали документів та подати їх до іншого ВНЗ. Питання про повернення оригіналів документів приймальна комісія повинна розглянути в день подання вступником письмової заяви. Будь-які заперечення щодо видачі оригіналів документів є незаконними.

5. Щоб убезпечити себе від прикрих непорозумінь, пов’язаних зі зміною порядковості вступників у списках рекомендованих до зарахування 1, 5 та 8 серпня, радимо сфотографувати рейтингові списки, оприлюднені 1 серпня, а потім співставляти їх із списками рекомендованих до зарахування, які з’являтимуться у другій та третій хвилі зарахування.

6. Коли ви впевнені, що хочете навчатись саме в цьому «виші» і саме на цій спеціальності, але бали у вас далеко не прохідні, можна скористатись однією хитрістю. Подавайте туди одразу оригінали документів. І, якщо трапиться так, що після 3 хвилі не повністю заповнені бюджетні місця, то навчальний заклад повинен зарахувати тих, чиї оригінали знаходяться у них. Звичайно, згідно рейтингу, в порядку черговості серед тих, хто так як і ви ризикнув одразу подати оригінали. Інформація про те, хто подав копію, а хто оригінал, можна побачити на тому ж таки vstup.info.

7. Якщо ви помітили певні махінації, чи зловживання, не соромтесь, телефонуйте на гарячу лінію 044-222-57-27. Хоча, як правило, достатньо лише натякнути, що ви зателефонуєте, як до вас поставляться уважніше.

8. Не поспішайте підписувати контракт на платну форму навчання, дочекайтесь закінчення прийому на бюджетні місця. Надія ж бо, як відомо, вмирає останньою. І лише тоді погоджуйтесь на контракт. Проте заздалегідь дізнайтеся, яку суму ви маєте витратити на своє навчання, і чи не стануть змінюватися розцінки в ході вашого навчання.

9. Якщо сталося так, що ви не набрали з якогось предмету необхідний мінімум, це ще не вирок. По-перше, за рішенням приймальної комісії вищого навчального закладу вас можуть допустити до участі в конкурсі, якщо ви набрали з одного з непрофільних конкурсних предметів менше 124 балів, але тільки в тому випадку, якщо у вас не менше 170 балів з профільної дисципліни. По-друге, маючи два сертифікати з балом вище 124-х, можна подати документи до коледжу або технікуму.

10. Зверніть увагу на коледжі. Можливо варто починати кар’єру з молодшого спеціаліста. Наприклад, якщо ви не можете цього року пройти в медуніверситет, то цілком можливо вас приймуть до медичного коледжу. Це хороша можливість впевнитися, що це саме та спеціальність, яка вам підходить. А по закінченню, як правило, є шанс вступити на 3 курс профільного ВНЗ.

Успіхів вам, вірте в свої сили, але володійте інформацією, бо, як відомо, хто володіє інформацією, той володіє світом.

Людмила КОЗАК
№ 29 від 20 липня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 296 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]