Субота

20.04.2019

19:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

З акцентом на земельних питаннях
Вже не вперше на двадцять п’ятій сесії Острозької міської ради, депутати найбільше уваги приділили земельним питанням. Чимало часу обговорювали і проблемне питання добросусідства, яке заслуховували на прохання одного з острожан.

На початку засідання міський голова О. Шикер представив депутатському корпусу нових директорів комунальних підприємств та привітав іменинників – депутатів, які відзначили свої дні народження.

До порядку денного були внесені додаткові питання – звернення по мовному законопроекту, ініційоване депутатом О. Корнійчуком (ВО „Батьківщина”), затвердження заходів до міської програми розвитку вулиць і доріг, запропоноване начальником відділу архітектури, ЖКГ В. Мельником та депутатський запит Ю. Олексійчука (ВО „Свобода”).

Звіти голови постійної ко­місії з питань ЖКГ, транспорту, зв’язку, торгівлі, побуту та навколишнього сере­до­вища
Б. Гловацького про роботу комісії, про виконання програми „Вчитель” були прийняті одноголосно. Коли ж перейшли до питання розгляду заяв про надання та вилучення земельних ділянок, депутат В. Степанюк (ВО „Батьківщина”) повідомив, що питання попередньо не обговорювались, бо земельна комісія не засідала з причини неявки її членів. Оскільки на сесії не можна приймати рішення з питань, які не опрацьовувались на профільній комісії, то за пропозицією О. Корнійчука було вирішено зробити перерву засідання аби земельна комісія могла прийняти рішення із запланованого питання. Після цього рішення було прийняте.

Далі було затверджено план роботи Острозької міської ради на ІІ півріччя з обговоренням потреби літніх депутатських канікул .

Про затвердження переліку та надання дозволу на проведення інвентаризації з подальшим встановленням та закріпленням в натурі меж земельних ділянок об’єктів зелених насаджень загального користування доповідала начальник інспекції з благоустрою М. Журик. Відповідаючи на запитання депутата Р. Греська (Партія регіонів) про вартість робіт, які потрібно заплатити виконавцю – НВП „Землемір”, інформувала, що на ці потреби в бюджеті було заплановано 20 тисяч гривень, кошторис був складений на 26 тисяч. На це депутат апелював, що за такі гроші депутати і самі можуть порахувати дерева і встановити таблички, тобто зробити інвентаризацію парку своїми силами і зекономити кошти. Доповідач відповіла, що на ці роботи потрібна ліцензія, яку має вищевказане підприємство, а їх невиконання загрожує штрафом. При цьому вартість робіт у „Землемірі” дешевша порівняно з іншими, а роботи потрібно було виконати ще в минулому році. Депутат Г. Аршинов (ВО „Батьківщина”) тим часом засумнівався, чи варто в рішенні сесії вказувати підрядника робіт, адже при виділенні коштів на ремонти доріг виконавців робіт не вказували. Депутат О. Корнійчук запропонував доручити виконкому довивчити питання. Зрештою за пропозицією міського голови воно прийняте із зміною – доручення провести інвентаризацію виконкому.

Наступне питання – про інвентаризацію кладовищ було знято з порядку денного у зв’язку з необхідністю доопрацювання.

Депутати затвердили зміни до Програми розвитку вулиць і доріг комунальної власності, зокрема збільшення коштів за рахунок нерозподіленого залишку спецфонду обласного бюджету.­

Депутат О. Стецюк (ВО „Батьківщина”) внесла пропозицію комісії про необхідність розчистки тротуарів на вулиці Древлянській, зважаючи на її важливість як об’їзної дороги та смертельний випадок, що там стався. Відповідне протокольне доручення буде дане керівнику ОКП „Водоканал” І. Войтову.

Одноголосно було прийняте депутатами «мовне» звернення, текст якого подаємо нижче.

Секретар міської ради М. Добровольський озвучив запит депутата Ю. Олексійчука, який стосувався недотримання санітарно-гігієнічних норм деякими магазинами, зокрема термінів придатності продуктів і ігнорування їх власниками звернень покупців. В обговоренні депутати знову ж таки торкнулися торгівлі із землі на вулиці Яворницького та вирішили дати протокольне доручення санстанції із проведення перевірок в магазинах з включенням до складу комісії депутата Ю. Олексійчука.

У „Різному” найбільше часу було при­ділено острожанину Р. Завадському (на фото), який клопотав перед депутатами про вжиття впливу на сусіда, який систематично і зухвало порушує правила добросусідства, знищує домашніх тварин жителів вулиці. За словами виступаючого, ніякі колективні заходи впливу з боку сусідів на нього не діють, заява у міліцію була і ще жителі вулиці Вишенського вирішили звернутись до міської ради. Депутат В. Степанюк запропонував вплинути на порушника через сільгоспінспекцію, а депутат Р. Гресько порадив колективно побувати на прийомі у начальника міліції.

На закінчення секретар міської ради озвучив відповіді та рішення з питань, порушених на минулих сесіях. Зокрема відповідь ВР та Генпрокуратури на звернення по Тимошенко; освітлення вулиці Драгоманова, заплановане на ІІІ квартал; розірвання договору із власником ділянки по вулиці Островського; пропозицію зібрати з мешканців вулиці Яворницького кошти на огорожу і встановити її силами „Водоканалу”.

Також депутат Ю. Олексійчук озвучив пропозицію встановлення партнерських стосунків із турецьким містом Тасова як результат його поїздки по міжнародній обмінній програмі. М. Добровольський нагадав про аналогічну пропозицію від польського міста Ілава та повідомив про запрошення міста Берунь для острожан на вересень.

Олена ТОЛОЧИКЗвернення Острозької міської ради до Верховної Ради України щодо ситуації стосовно розгляду законопроекту «Про основи державної мовної політики»

Ми, депутати Острозької міської ради, глибоко обурені тим, що відбувається у Верховній Раді України, і звертаємось до голови Верховної Ради України, до всіх політичних фракцій парламенту із закликом та вимогою – невідкладно припинити протистояння, знявши з розгляду законопроект «Про основи державної мовної політики», як такий, що не вирішує жодних проблем, але свідомо створює нові та провокує міжнаціональне та міжрегіональне протистояння.

Більше того, переконані, що Верховна Рада України стала жертвою маніпуляції з боку окремих депутатів. Заради цього вони збурюють Україну, незважаючи на те, що більшість нашого населення (навіть російськомовного) вважає, що державною в нашій країні має бути лише одна мова – українська.

При цьому, не знайти людину, яка б сказала, що їй не дають спілкуватися російською (чи будь-якою іншою мовою), або вона не може отримувати інформацію російською та іншими мовами в Україні.

Це іще раз доводить, що такі дії є свідомою і скоординованою провокацією проти нашої Держави, спрямованою на її ослаблення перед лицем наростаючого політичного, економічного, інформаційного зовнішнього тиску на Україну.

Тому категорично вимагаємо зняти з розгляду законопроект «Про основи державної мовної політики» як свідомо провокативний, зрадницький та деструктивний за своєю суттю.
Просмотров: 405 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]