Вівторок

23.04.2019

20:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

З Червоним Хрестом – зі школи
Коли з’явилось бажання бути медиком, Олена Шашкова точно не пам’ятає, каже, що десь у старших класах. Навчалася у Рівненському медучилищі, яке успішно закінчила в 1997 році. Перший практичний досвід здобувала працюючи медсестрою у оздоровчому таборі «Корчагінець». А коли там закінчилась літня зміна, з 1 вересня почала працювати фельдшером у Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1, де трудиться до цього часу.

Членом Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) Олена Віталіївна стала ще у шкільні роки. Як і теперішні старшокласники брала участь у змаганнях шкільних санітарних постів. Була активним червонохрестівцем і у період навчання у медучилищі, а коли почала працювати з дітьми – то ще активніше залучилася до роботи у найпотужнішій громадській організації. Тепер вона голова первинної організації ТЧХУ, здійснює багатогранну санітарно-просвітницьку та організаційну роботу.

Розповідаючи про неї, Олена Шашкова каже, що працюючи з учнями, вона найбільше уваги приділяє пропаганді здорового способу життя серед учнівської молоді. Привертає їх увагу до необхідності дбайливо і свідомо ставитись як до свого здоров’я, так і інших людей. Саме спосіб життя людини найбільше визначає її здатність протистояти негативному впливу екології та іншим факторам. Для цього голова первинної організації ТЧХУ проводить бесіди для профілактики тютюнопаління, недопущення вживання спиртних напоїв, наркотиків у підлітковому середовищі. Шкільний фельдшер працює над реалізацією програми «Молодь – Червоний хрест проти туберкульозу та ВІЛ/СНІДУ». У школі регулярно проводиться конкурс на кращий санбюлетень, де розповідається про діяльність ТЧХУ, профілактику небезпечних захворювань. Крім того, у навчальному закладі постійно оновлюється шкільний куточок, де розповідається про здоровий спосіб та є інша необхідна інформація.

Як голова первинної організації ТЧХУ, шкільний фельдшер Олена Шашкова допомагає готувати шкільні санітарні пости до змагань, навчає учнів наданню І медичної допомоги по 12 годинній програмі, розповідає юним червонохрестівцям про історію червонохресного руху, проводить бесіди, лекції, семінари, присвячені червонохресній тематиці. Вона навчає своїх учнів як необхідно доглядати за хворими та багато іншого, що знадобиться дітям у подальшому. Приємно зазначити, що її робота є досить успішною, адже вже впродовж 2 років поспіль учні Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 займають перші місця у змаганнях серед міських санітарних постів. Цього року Настя Драчук, Ірина Гаврилюк, Наталія Кирийчук, Аліна Стаднікова (на знімку) та Даниїла Полтавець стали найкращими у місті і разом із солодощами та Почесною грамотою отримали від обласної організації ТЧХУ ще й 300 гривень на придбання аптечки для медпункту.

 Завдяки успішній роботі колективу очолювана первинна організація ТЧХУ є школою передового досвіду, де випробовуються найновіші методи роботи з молоддю та залучення її до реалізації програм Товариства. А ще впродовж тривалого часу під час Всеукраїнського місячника Червоного Хреста щорічно у навчальному закладі проводяться різноманітні благодійні акції. Активно реалізовується акція «Три картоплини», під час якої діти з дому у школу приносять всілякі овочі – у більшості випадків картоплю, буряки, цибулю, моркву. Зібране разом з патронажними сестрами ТЧХУ школярі передають людям похилого віку і одиноким. Ця робота привчає дітей бути милосердними до тих, хто в скруті.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 479 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]