Неділя

21.04.2019

17:06

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

З чистим серцем у чистому місті

Великодні свята підійшли до свого завершення. Мешканці Острога довго готувались до них, впорядковували території біля своїх будинків, робочих організацій, установ, а небайдужі острожани ще й долучились до прибирання вулиць, парків, дитячих майданчиків нашого міста. Напередодні Великодня та до Дня довкілля, який в Острозі відбудеться 25 квітня, упродовж трьох тижнів в місті тривала толока (суботники). У попередніх номерах ми вже писали про обсяг виконаних робіт. Отож, продовжуємо висвітлювати зроблену працю з покращення благоустрою та водночас просимо наших читачів долучатись до роботи. 

Минулого тижня працівники міськвиконкому Острозької міської ради, продовжуючи акцію «За чисте довкілля», прибирали та впорядковували узбіччя при в’їзді з Рівного в Острог та вулицю Бельмаж. Начальник міської інспекції з благоустрою Марія Журик дякує усім, хто був задіяний у роботі, та висловлює прохання до жителів і гостей міста не засмічувати узбіччя дороги, берегти чистоту та естетичну красу довкілля нашого міста.

9-10 квітня продовжили акцію «Чисте серце – чисте місто» прихожани церкви «Спасіння». Акція передбачала 5 етапів робіт, які були старанно й добросовісно виконані. Молодь церкви прибрала парк, що знаходиться навпроти магазину «Горинь», прилеглі території біля магазину «Євродім», супермаркету «Наш Край», дворик по вулиці Яворницького та територію автобусної «Нетішинської» зупинки.

Організатор акції «Чисте серце – чисте місто», мешканець Острога Олег Цимбалістий вже упродовж 10 років бере участь в заходах з покращення міського благоустрою. Він каже, що за цей час люди стали активніші, більш долучаються до прибирання та впорядкування територій або допомагають матеріально, жертвують кошти на фарбу чи інші матеріали.

– Раніше жителі міста дивились на це як на диво. Для них було незвичайним те, що чужі люди прибирають їхні подвір’я. На сьогоднішній день, з однієї сторони, можна сказати, що люди вже звикли, що хтось щось в них робить, а з іншої – ми також намагаємось зменшити свою активність, щоб залучати громадян. Дехто бачить, що ми прибираємо, і теж виходить допомогти. Також, приходячи на майданчики, спостерігаємо вже не таку розруху, тобто люди бережуть або самостійно підтримують свій благоустрій. Цього року ми заходили в кожну квартиру і вручали особисто запрошення на прибирання території і на пасхальні богослужіння, щоб жителі Острога ці Великі дні могли святкувати з чистим серцем в чистому місті. Однак, люди різні, і відповідно різне ставлення до цього, – розповів Олег Цимбалістий.

Звичайно, що прибирати та впорядковувати місто спільно з його мешканцями набагато легше. Охочих до цієї волонтерської роботи небагато, але ті, хто за неї взялись, сумлінно роблять справді добру і корисну справу. Одним із таких є житель Острога Вадим Бондарчук, який мешкає по вулиці Яворницького в п’ятиповерховому будинку. Він уже не вперше бере участь у подібних акціях. Чоловік каже, що неодноразово пробують залучати інших жителів міста, які мешкають в будинках на території, що прибирається, але чомусь переважно 80% людей – пасивні. Цьогоріч Вадим Бондарчук разом з молоддю церкви «Спасіння» та іншими небайдужими острожанами провели висадку зелених насаджень по вулиці Яворницького та провулку Садовому.

– Наш будинок розташований біля ринку. У «базарні» дні це найбільш прохідне місце в Острозі, а тому воно має бути впорядкованим. Силами громади уздовж дороги по вул. Яворницького висаджено зелені кущі. Ту територію зайняли торговці, але по праву вона їм не належить. Зрозуміло, що люди звикли ходити там, де вони ходять. Однак, будуть зелені насадження. Тому щиро просимо – не топтати їх, не знищувати! – зазначив чоловік.

Територію, на якій були висаджені саджанці ялинок, і справді часто займають стихійні продавці. Неодноразово самі ж острожани скорочують нею дорогу до ринку. Велике прохання до жителів та гостей міста – не знищувати зелені насадження, адже за їхнє знищення або пошкодження вам доведеться сплатити штраф! Якщо ви не бажаєте щось зробити для свого міста, то хоча б бережно ставтеся до того, що роблять інші.

Міський голова Олександр Шикер та начальник міської інспекції з благоустрою Марія Журик щиро дякують учасникам акцій, волонтерам, острожанам, усім, хто допомагав і працював, аби зробити наше місто кращим. У свою чергу мешканці Острога, прихожани церкви «Спасіння» навзаєм дякують владі міста та всім, хто долучився до проведення подібних акцій.
 

Не з чистим серцем…

Коли цей матеріал був вже практично готовий, натрапила у соціальній мережі «Фейсбук» на фото, де компанія з чотирьох молодих осіб, відпочиваючи в центральному парку Острога по проспекту Незалежності, залишила після себе купу лушпиння з зернят та недопалки. Судячи з дати світлин, це сталося на другий або третій день Великодня. Чесно – обурило! Не минуло й тижня після генерального міського прибирання, як знайшлися люди, які зневажають та псують працю інших. У коментарях до фото порушилася проблема відсутності урн в парку (вони там були, але їх... просто-напросто викрали!), на яку владі слід звернути увагу. Нікого не виправдовую, але є люди, які можуть викинути сміття в сусідню урну, якщо поруч немає, або навіть принести додому, а є такі, яким хоч десять урн постав, все одно кинуть повз. Тому велике прохання до наших земляків: ніхто не змушує вас прибирати в парках чи на вулицях міста, отож хоча б не забруднюйте його! Адже істинно кажуть: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 16 від 18 квітня 2015 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 334 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]