Вівторок

23.04.2019

09:26

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

З книгою в серцях
Кожну останню суботу травня Україна відзначає День поліграфіста, працівників видавництв та всіх, хто якимось чином має стосунок до книгодрукування. Цьогоріч цей день святкуємо 25 травня. Про нього не можна забути – люди цієї професії роблять неоціненний внесок у розвиток культури, завдяки їм зростає кількість освічених людей в країні. Редакційно-видавничий відділ Острозької академії – місце, де сконцентрована велика кількість талановитих, працьовитих людей, які не покладаючи рук працюють для нас. Це чудовий колектив, дружний і добре організований, адже лише за таких умов можливе видання книг. Про колектив та роботу відділу ми говоримо з його керівником Романом Свинарчуком. 

– Я вдячний Богові, за те, що працюю з такими людьми, можу видавати книги та й взагалі створювати поліграфічну продукцію. Наша творча група формувалася із професіоналів Острожчини, а також із випускників Острозької академії. Більша її частина – випускники нашого університету, і, відповідно, ми маємо змогу продовжувати справу, започатковану ректором Острозької академії Ігорем Пасічником. Згідно штатного розпису у нас семеро співробітників, але ми залучаємо до певних проектів інших фахівців за договором. Редакційно-видавничий відділ сформований з двох підрозділів: редакційного і видавничого. У редакційному, який є основою нашого відділу, працюють Любов Черуха та Світлана Федорчук. Саме від їх досвіду, натхнення та професіоналізму залежить грамотність матеріалів. У видавничому підрозділі працюють Наталія Крушинська – великий професіонал своєї справи та «трудоголік», Катерина Олексійчук – талановитий дизайнер, Анатолій Тужилін – добра і щира людина з величезною силою волі, Клавдія Давидюк – людяна та досвідчена жінка, і Сергій Кулеша – фахівець з гострим гумором, та невичерпною енергією. Також є люди, які не в штаті, але активно з нами співпрацюють – наші волонтери-студенти.

Відділ заснований у вересні 1997 року Світланою Луцковою – творчою людиною та досвідченим журналістом. Спочатку ми були лише відділом, який забезпечував потреби університету – друкували бланки, брошури, невеликі видання, але вже на сьогодні ми стали повноцінним видавництвом, яке готує до друку тексти, надає не лише технічну допомогу, а й редакторську, дизайнерську. Зокрема у цьому нам дуже допомагає Микола Бендюк, адже він – мистецтвознавець.

Ми орієнтуємось не лише на виготовлення книг чи журналів, а й рекламної та сувенірної продукції, якість якої завдяки технічному прогресу, потенціалу та досвіду нашого колективу в останні роки значно зросла. Ми дуже вдячні поліграфічним центрам нашого краю, у яких переймаємо краще у роботі. Але наша головна мета і призначення – видавати краєзнавчі книги місцевих авторів у напрямку Острогіани, а не лише наукового характеру. Від імені нашого колективу хочу висловити вдячність нашому заповіднику за допомогу в цьому, зокрема, Сергію Кибкалу та Миколі Маньку. Також ми співпрацюємо з міською радою та районною адміністрацією, які дають нам поштовх, різноманітну допомогу.

Хотілося б відзначити, що книги, які виходять під редакцією академії, мають неоціненний внесок у нашу культуру. Ми охопили сегмент видань, які поєднують у собі науково-культурний, історичний, науково-популярний, науково-технічний напрямки, вони корисні не лише студентам нашого університету, а й взагалі мешканцям нашого краю та закладам України.

У кожної професії є своє свято. День поліграфіста – наш день, звісно, ми будемо його святкувати всім дружним та великим колективом. Як і кожен інший, ми маємо свої невеличкі традиції, особливості святкування. Першою і головною є здоровий спосіб життя. Основним пріоритетом, гаслом та тим, що визначає всю нашу діяльність, є людяність.

Як керівник відділу, хочу побажати колективу, щоб їх натхнення поєднувалось із заробітком, а заробляли так, щоб натхнення ніколи не згасало. Також здоров’я – це найважливіше, та бажання приходити на роботу й творити потрібні речі. Користуючись нагодою, хочу привітати колектив Острозької друкарні та редакцій, адже всі вони так чи інакше мають причетність до професії поліграфіста. Усім наснаги, терпіння та натхнення.Про редакційно-видавничий відділ можуть розповісти і люди, які з ним співпрацюють, яким він допомагає видавати на-гора щось нове, актуальне та неординарне:


Віталій УНДІР,
перший заступник міського голови Острога:
– Для міської ради редакційно-видавничий відділ Острозької академії друкує дуже багато продукції, починаючи з певних офіційних бланків та документів, і завершуючи рекламною та сувенірною продукцією (до Дня міста зокрема). Під їх редакцією вийшло багато книг про острожан, Острог. Моя особиста подяка за видані книги мого батька – Олеся Ундіра. Сподіваюсь, спільно нам вдасться реалізувати ще не один цікавий проект. В академії чудовий, творчий колектив, кожен вартий слів вітань та подяки окремо. Зокрема, добре слово хочу сказати про людину, яка не змирилась з випробуваннями долі та продовжила працю на благо людей – це Анатолій Тужилін. У роботі відділу гарно поєднується ціна та якість. Останній приклад – книга Миколи Бендюка «Історія Острога в легендах». Той, хто вже тримав у руках це видання, гідно оцінить дизайн.

Тетяна АБРАМОВИЧ,
заступник директора з виховної роботи гімназії:
– Ми плідно співпрацюємо вже близько 5 років. Звертаємось до цього колективу за всією друкованою продукцією, необхідною школі. Тут завжди все робиться якісно, швидко та зручно. Друкуємо не лише поліграфічні, а й сувенірні матеріали, весь роздатковий допоміжний матеріал, матеріали для благодійних акцій. Також ми друкуємо книги. Крім наукових матеріалів – методичних посібників та розробок наших викладачів, видаємо і художню літературу. У нас багато творчих, обдарованих дітей і їх поезії та прозові твори ми також друкували в академії. Варто зазначити, що відділ не лише друкує, а й надає консультації та інформаційні послуги нашим працівникам і лаборантам в оформленні їх робіт, розробок, напрацювань. І цей консультативний момент також є дуже важливим аспектом нашої співпраці.­

Микола БЕНДЮК, реставратор, мистецтвознавець:
– Про значення видавничого від­ділу для академії та Острога мож­на говорити багато. За останні роки завдяки академії Острог повернув собі звання культурного та наукового осередку, як в давнину. І треба відроджувати також давні традиції друкування книг, які були започатковані на цій землі сотні років тому. Редакційно-видавничий відділ не лише видає книжки, а й згуртовує навколо себе науковців та творчих людей. Я видав у них вже чотири книги, не враховуючи музейних збірників. Приємно, що видавництво Острозької академії розширює кордони своєї діяльності, адже співпрацює з установами інших міст.
 
Петро КРАЛЮК, перший проректор Націо­нального університету «Острозька академія»:
– Інтелектуальний продукт набуває особливої цінності, якщо він відповідним чином оформлений і візуалізований. Без сумніву, що для цього потрібно мати відповідний естетичний смак і відчуття міри. Як на мене, редакційно-видавничому відділу вдається це втілювати в реальність. За плечима уже не один реалізований проект. Наш університет – учасник низки книжкових виставок, як регіонального, так і всеукраїнського рівнів. Відтак, роль редакційно-видавничого відділу у формуванні іміджу Острозької академії важко переоцінити.

У цей день хочу побажати колегам невичерпних джерел творчої енергії, цілеспрямованості, та дружної атмосфери у колективі. Сподіваюся, що нам ще вдасться видати не один інтелектуальний бестселер й зробити тим самим свій внесок у концептуалізацію українського наукового простору.

Людмила ПАНАСЮК
№21 від 25 травня 2013 р. Категория: Виробництво, торгівля і побутове обслуговування | Просмотров: 330 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]