Вівторок

23.04.2019

04:58

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

З любов’ю до дітей та історії
Завідувач міською дитячою бібліотекою Алла Олександрівна Базан з тих, хто не зраджував своїй професії навіть у найскладніші часи. Все трудове життя віддавши бібліотечній справі, і попри труднощі в галузі культури, зізнається, що любить свою роботу і не шкодує, що не стала вчителем...

Про цю професію Алла Олександрівна мріяла у школі – любила мову та літературу. Тому після її закінчення вступала в Рівненський педінститут. Однак студенткою не стала і випадково потрапила на роботу в районну бібліотеку, яка тоді знаходилась на місці сьогоднішньої піцерії.

– Я працювала у відділі обробки літератури, згодом півтора року у Хорівській бібліотеці, – згадує Алла Олександрівна. – Потім, вже маючи стаж, вступала на заочне відділення Рівненського інституту культури, не пройшла по конкурсу і... вступила на стаціонарне відділення. Здобувши вищу освіту, працювала в дитячій бібліотеці, в районній – методистом по роботі з дітьми. Ось уже 6 років, маючи категорію провідного бібліотекаря, очолюю міську дитячу книгозбірню. З вдячністю згадую своїх вчителів бібліотечної справи – Тетяну Бобровницьку і Світлану Васильчук, з якою і нині працюю. Вони навчили мене негласному правилу: якщо немає затребуваного матеріалу, то хоч кілька абзаців по темі знайти потрібно і допомогти читачу. Я рада, що мала таких хороших наставників і сьогодні працюю у хорошому колективі.

Озираючись на трудове минуле, Алла Олександрівна порівнює, що колись хоч і перевірок було більше, але працювати було легше – кращим було матеріальне забезпечення. Бібліотека регулярно отримувала книги, робила ремонт приміщень. Нині ж поповнення фондів, в основному, здійснюється за рахунок платних послуг, книги дарують читачі, адже культура фінансується по залишковому принципу. У міській бібліотеці зараз книжний фонд налічує близько 30 тисяч екземплярів. Сюди приходять діти, які не мають вдома комп’ютерів і мають потребу підготовки рефератів. Вони знімають необхідну інформацію на ксерокс, або ж бібліотекарі шукають її в Інтернеті і роздруковують читачам. А ще юні читачі сьогодні полюбляють фантастику, пригоди – як от Гаррі Поттера, твори сучасних письменників. За ними, як розповідає співрозмовниця, нині в бібліотеці черга.

– Раніше ми більше купува­ли в книгозбірню довідкову літературу, нині – твори сучасників, літературу для всебічного розвитку дітей, – продовжує Алла Базан. – Книги сьогодні дуже дорогі, а от їх якість палітурок бажає кращого. Бо ж часто-густо після перших читачів нам доводиться їх клеїти, ремонтувати.

Щодо відвідуваності бібліотеки, то Алла Олександрівна помітила: липень є місяцем канікул. Як правило, діти приходять в період навчального року для виконання учбових завдань, в червні – у пошуку списку літератури на літо і за нею ж звертаються в другій половині серпня. З відвідувачами працювати цікаво, адже сьогодні діти більш ерудовані, розкуті у спілкуванні. Тому і не шкодує жінка, що вчителькою не стала. Сьогодні, вже у статусі бабусі, читає своїй онучці казки і твори про тварин – дуже любить їх Яна. А сама завжди була і є прихильником історичної літератури.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 299 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]