Понеділок

22.04.2019

03:36

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

З любов’ю до світу та оточуючих
У вівторок, 5 лютого, у підземній мистецькій галереї НаУОА відбулося відкриття персональної виставки відомого українського художника Василя Красьохи.  

Творчість художника давно відома студентам, викладачам та гостям університету, адже співпраця з художником триває вже понад 10 років. Картини В. Красьохи стали одними з перших експонатів в художньому фонді музею НаУОА. Він – постійний учасник міжнародних художніх пленерів, що проходять в НаУОА кожного літа. На сьогодні в мистецькій колекції НаУОА налічується 20 його робіт. Серед них і роботи, присвячені Острожчині, її чудовим краєвидам. Ці та інші твори художника усі бажаючі зможуть побачити на виставці, яка триватиме протягом лютого.

Художник – уродженець Волині. Навчався в республіканській художній школі в Києві, а в 1972-1978 роках в Київському художньому інституті на факультеті живопису (вчителі: Лопухов О. М., Гурін В. І., Вітковський Л. І.). З 1984 року він є членом Національної Спілки художників України, учасником багатьох художніх виставок в Україні та за кордоном. Роботи В. Красьохи зберігаються у фондах Міністерства культури України, музеях та приватних збірках багатьох країн світу.

Про себе він каже: «Я художник. Вмію лише це, нічим іншим у житті не займався і не хотів би займатися. В основному я малюю творчі роботи, пов’язані з моєю батьківщиною Волинню, Франківськ, карпатські пейзажі, а також портрети людей, які мені подобаються. Раніше малював, так би мовити, «за узгодженнням», тобто на замовлення, але тепер вже значно рідше. І взагалі, останнім часом малюю лише те, що подобається. Іноді продаю свої картини. Комерція в образотворчому мистецтві була завжди, навіть, наприклад, той самий Мікеланджело малював за гроші. Тому це нормально.

Мій життєвий девіз – любити світ та оточуючих. А себе треба ненавидіти, щоб постійно вдосконалюватися.

Вчинку, яким я пишаюся, в моєму житті немає і не буде. Слава, визнання, багатство – це все суєта. Треба жити смиренно. Життя буде прожитим недарма, якщо ти досяг смиріння.

Найбільше я боюся гріха і спокуси. Зі спокусами стикаюся щодня, і сам їх усі не поборю – треба просити допомоги зверху. Насправді, ми в житті нічого не вирішуємо, а лише думаємо, що вирішуємо. І що б з тобою в житті не трапилося, треба приймати це з подякою».

Діана РУДЕНКО
№6 від 9 лютого 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 234 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]